BIOSTYMULATOR KOLAGENU

Składnikiem preparatu jest kwas L - polimlekowy, który jest biokompatybilny i biodegradowalny w całości. Powodując zwiększenie jędrności i napięcia skóry, likwiduje tym samym powstawanie efektu opadających policzków („chomiczków").
Opis zabiegu

Składnikiem preparatu jest kwas L - polimlekowy, który jest biokompatybilny i biodegradowalny w całości. Powodując zwiększenie jędrności i napięcia skóry, likwiduje tym samym powstawanie efektu opadających policzków („chomiczków"). Przeznaczony dla osób dojrzałych z ubytkami tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Polimer ten jest powszechnie stosowany w medycynie (np. w niciach chirurgicznych). Nie wymaga przeprowadzania testu alergicznego przed zabiegiem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu do tkanek miękkich odpowiednio rozcieńczonego preparatu kwasu polimlekowego. Wstrzyknięty w głąb skóry kwas L-polimlekowy uruchamia jej procesy naprawcze. Jego zadaniem jest stymulacja organizmu do zwiększonej produkcji własnego kolagenu w poddanych iniekcji obszarach twarzy, a nie czasowe wypełnienie zmarszczek.

Wskazania

- korekcja zapadniętych policzków,

- korekcja owalu twarzy,

- usunięcie fałd nosowo-wargowych,

- zmarszczki na policzkach,

- zmarszczki na podbródku,

- redukcja obwisłej skóry ramion, czy brzucha,

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak się przygotować do zabiegu? 

Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu. Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym aplikować żadnych kremów.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

Po zastosowaniu preparatu stymulującego produkcję kolagenu, zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji. Doświadczenie jednak pokazuje, że niekiedy mogą wystąpić miejscowe obrzęki, lekkie zasinienia czy ból przez 24 godziny od momentu zabiegu, a skóra w miejscu zabiegowym może być zaczerwieniona.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny i solarium.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Preparat stymulujący daje najtrwalsze efekty spośród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 – 3 lata.

Jakie mogą wystąpić powikłania/ objawy uboczne

Działania niepożądane towarzyszące zabiegom z użyciem preparatu stymulującego są zwykle bardzo nieznaczne i krótkotrwałe. Może się pojawić zaczerwienienie, niewielkie zasinienie, niewielkie wybrzuszenia, uczucie nadwrażliwości na dotyk, ból lub obrzęk. Ustępują one zazwyczaj do 2-3 dni po zabiegu. Dodatkowo, pod skórą w obszarze poddanym kuracji mogą się tworzyć wyczuwalne, lecz niewidoczne na powierzchni mikroskopijne grudki, które z czasem samoczynnie zanikają. Gwarancją bezpieczeństwa preparatu jest jego resorpcja (preparat jest wchłaniany przez organizm nie powodując skutków ubocznych).

Cennik

 

KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

Linerase

od 780 zł

Jalupro

od 780 zł

Sunekos

od 780 zł

Nithya (kolagen typu 1)

od 950 zł

Crystalys (hydroksyapatyt wapnia)

od 1100 zł

Ellanse

od 1100 zł

Opinie naszych klientów
Masz nietypowe pytanie?

     secretcats.pl - tworzenie stron internetowych