fbpx

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Chcesz być piękny to cierp! – któż z nas chociaż raz w życiu nie usłyszał tego powiedzonka. Laser frakcyjny CO2 ma to do siebie, że umożliwia nam „bycie pięknym” bez konieczności znoszenia bólu czy dyskomfortu. Jak to możliwe? Ta nowoczesna, wysoce skuteczna metoda sprzyja szybkiej redukcji negatywnych oznak starzenia się skóry. Oczywiście, tak jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również i laser frakcyjny CO2 posiada pewne przeciwskazania do jego wykonania. – Efekty zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Przeciwskazania do wykonywania zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Przeciwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 są niemal takie same jak przeciwskazania do innych zabiegów medycyny estetycznej:

  • Świeża opalenizna – zabrania się naświetlania miejsc poddanych kąpielom słonecznym. Przynajmniej na siedem dni przed umówioną wizytą u specjalisty powinniśmy zrezygnować nie tylko z opalana, ale również z solarium czy stosowania preparatów samoopalających/brązujących.
  • Ciąża – większość zabiegów medycyny estetycznej jest stanowczo zabroniona w okresie ciąży, a także w okresie karmienia piersią.
  • Inne zabiegi – chociaż w medycynie estetycznej wiele zabiegów można ze sobą łączyć, laser frakcyjny CO2 nie jest „kompatybilny” z większością z nich – w szczególności z zabiegami laserowymi. W czasie wizyty poprzedzającej naświetlanie należy poinformować lekarza o wszystkich przebytych w ciągu ostatniego miesiąca zabiegach, również zabiegach kosmetycznych.
  • Infekcja – aktywne infekcje w miejscu naświetlania laserem to jedno z tymczasowych przeciwskazań do wykonania zabiegu. Tyczy się to zarówno infekcji grzybicznych, bakteryjnych jak i wirusowych.
  • Przyjmowanie niektórych leków – zabieg laserem frakcyjnym CO2nie może być przeprowadzany u osób, które przyjmują leki światło uczulające oraz immunosupresyjne, a także retinoidy. Tak jak w przypadku „innych zabiegów” należy poinformować lekarza na pierwszej wizycie o tym jakie leki przyjmujemy bądź jakie środki przyjmowaliśmy w ciągu ostatniego miesiąca.
  • Inne choroby i dolegliwości – zabiegi medycyny estetycznej są niewskazane u osób ze skłonnościami do tworzenia się blizn czy borykających się z zaburzeniami gojenia ran. Ważnym przeciwskazaniem są także choroby przewlekłe, w tym czynne nowotwory.

O wszystkich przeciwskazaniach do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 dowiemy się podczas konsultacji lekarskiej poprzedzającej z naświetlanie.

Po co nam laser frakcyjny CO2?

Czy zabiegi laserem frakcyjnym są nam potrzebne do szczęścia? Chociaż możemy się bez nich obejść, bez wątpienia stanowią rozwiązanie kilku doskwierających nam problemów – przede wszystkim w zakresie wyglądu i zdrowia psychicznego. Nie od dziś wiadomo, że akceptacja swojego ciała ma zbawienny wpływ na nasze wnętrze – sprzyja walce z problemami natury psychicznej, w tym również z depresją oraz nerwicą. Odpowiednio przeprowadzona laseroterapia sprzyja odmłodzeniu skóry. Nie istnieje rozwiązanie, które pozwoli całkowicie zatrzymać czas i zredukować jego negatywne skutki. Laser frakcyjny CO2 to jeden z niewielu sposobów, umożliwiających jego zwolnienie.

Laseroterapia sprawdzi się przede wszystkim przy trwałej i całkowitej regeneracji skóry. Powtarzalność zabiegu sprawia, że możemy znacząco spowolnić czas i ograniczyć negatywne skutki jego upływu. Naświetlanie odpowiednich fragmentów laserem frakcyjnym CO2 oddziałuje na proces syntezy kolagenu, co przekłada się na nasz wygląd zewnętrzny. Prezentowana terapia jest o tyle dobra, że może być stosowana nie tylko na całej twarzy, również w okolicach oczu oraz na powiekach, ale także na szyi, dekolcie i dłoniach. Celowe stworzenie mikrouszkodzeń skóry przyspiesza jej regenerację. Skuteczność lasera frakcyjnego CO2 można porównać ze skutecznością wybranych zabiegów chirurgicznych.

Kluczowe efekty laseroterapii

Laser frakcyjny CO2 charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Odpowiednio wykorzystany gwarantuje nam zdrowy wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu bądź dłoni. Jakich efektów mogą spodziewać się osoby, poddające się regularnym zabiegom naświetlającym?

  • Przyspieszenie produkcji kolagenu oraz elastyny – poddawanie skóry kontrolowanym mikrouszkodzeniom prowadzi do przyspieszenia oraz wzrostu produkcji nie tylko kolagenu, ale również elastyny. Te dwa białka strukturalne odpowiadają przede wszystkim za elastyczność skóry. Dzięki nim jest ona napięta i jędrna, niezależnie od naszego wieku. Nasz organizm jest w stanie produkować elastynę jedynie do 25. – 30. roku życia. U osób po 50-stce włókna elastynowe nie tylko nie są produkowane, ale i zaczynają zanikać. Sztuczna stymulacja produkcji elastyny, a także kolagenu w połączniu z kosmetykami zawierającymi oba składniki, korzystnie wpływa na stan skóry – jej napięcie, odżywienie oraz nawilżenie.
  • Niwelacja nieestetycznych defektów skórnych – laser CO2 nie tylko wzmacnia efekt odmłodzenia, ale również umożliwia pozbycie się uciążliwych, często nieestetycznych defektów skórnych. Mowa tu przede wszystkim o przebarwieniach, zmarszczkach, bliznach potrądzikowych, a także bliznach zanikowych. Zaawansowany technicznie, a zarazem technologicznie sprzęt pozwala również redukować rozstępy. Efektem każdego zabiegu, poza zniwelowaniem czy całkowitym usunięciem danego defektu, jest również odnowienie skóry. Pełna terapia sprawia, że otrzymujemy skórę o znacznie lepszej jakości oraz strukturze.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 sprawdzą się zarówno w przypadku panów jak i przedstawicielek pięknych. Chociaż prezentowana terapia dedykowana jest każdemu, większe efekty uzyskają osoby po 30. roku życia. Na laseroterapię może zdecydować się każdy, kto pragnie chociażby w niewielkim stopniu spowolnić procesy starzenia się skóry. To również rozwiązanie dedykowane tym, którzy chcą się pozbyć drobnych, aczkolwiek uciążliwych defektów skórnych. Do szczególnych wskazań do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 należą:

  • „sińce” pod oczami,
  • rozszerzone pory,
  • zaskórniki,
  • blizny, również potrądzikowe,
  • przebarwienia i zmiany pigmentacyjne,
  • uszkodzenia posłoneczne,
  • plamy starcze,
  • rozstępy, również powstałe w czasie ciąży.

Skóra bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Wbrew powszechnej opinii, na pierwsze efekty laseroterapii nie musimy czekać tak długo. Zauważymy je już po pierwszym zabiegu, po okresie rekonwalescencji. Chociaż oczekiwania większości Pacjentów w zakresie działania lasera frakcyjnego CO2 są ogromne, kilka dni po naświetlaniu skóra nie będzie wyglądać najlepiej. Mimo że zabieg trwa tylko kilkanaście minut, w tym czasie wiązki lasera tworzą tysiące mikrouszkodzeń. Jest ich tak dużo, że skóra bezpośrednio po zabiegu jest mocno obrzęknięta. U osób szczególnie wrażliwych może dojść do delikatnego, aczkolwiek widocznego sączenia się płynu tkankowego oraz krwi. Po kilku dniach zarówno obrzęk jak i rumień ustępują, a w ich miejscu pojawia się powierzchowny strup. Nieestetyczna warstwa ulega całkowitemu złuszczeniu dopiero po kolejnych pięciu dniach. Regeneracja miejsca zabiegu trwa zatem około siedmiu dni. Stanowczo zabrania się w tym czasie narażania skóry na dodatkowe nieprzyjemności w postaci kąpieli słonecznych czy też nakładania nań kosmetyków. Dotyczy to również kosmetyków kolorowych. Wskazane są wyłącznie kremy gojące – najlepiej te polecane nam przez lekarza, okłady chłodzące, a także opatrunki z soli fizjologicznej. Aby przyspieszyć proces gojenia się skóry, można bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym, wykonać kolejny zabieg – maskę z osocza bogatopłytkowego.

Częstotliwość zabiegów laserem frakcyjnym CO2

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku Pacjenta, a także głębokości defektów skórnych. Osoby stosunkowo młode, których negatywne skutki upływu czasu nie zdążyły jeszcze dosięgnąć, mogą cieszyć się pozytywnymi efektami już po pierwszym zabiegu. Czym większe „zniszczenia”, a także głębsze zmarszczki, pory czy blizny, tym liczba wymaganych zabiegów wzrasta – w skrajnych przypadkach nawet do sześciu. Zabiegi laserem frakcyjnym mogą być wykonywane średnio co dwa miesiące. Efekty, które uzyskamy dzięki naświetlaniu, utrzymują się – w zależności od indywidualnych preferencji Pacjenta oraz jego dbania o skórę – nawet przez kilka lat.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych