fbpx

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi

Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej, takie jak nici liftingujące PDO, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Całkowicie rozpuszczalne, a przy okazji również w pełni bezpieczne dla zdrowia i życia, gwarantują spektakularne i trwałe efekty. W raz z upływem kolejnych lat układ twarzy ulega zmianie. Niestety, nie jesteśmy w stanie zatrzymać nieubłagalnie biegnącego czasu. Współczesna medycyna pozwala nam jednak nieco go spowolnić. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom możemy cieszyć się młodością znacznie dłużej, aniżeli byłoby to możliwe jeszcze kilka lat temu.

Kilka słów o działaniu nici liftingujących

Rozpuszczalne nici liftingujące PDO sprzyjają poprawie niemal każdego fragmentu naszego ciała. Nie bez powodu specjaliści podkreślają tutaj znaczenie słowa rozpuszczalne. Niegdyś, w zabiegach kosmetycznych stosowano rozwiązania nierozpuszczalne. Wchłanialność ma wpływ nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie potencjalnego Pacjenta. Tak jak wspomniano wcześniej, układ twarzy nieustannie się zmienia. Nierozpuszczalne nici zaaplikowane teraz będą stopniowo się przemieszczać, by za dwa lata całkowicie zmienić swoje miejsce. Dlatego też rozpuszczalność, a także czas trwania całego procesu jest tak ważny. Stosując standardowe nici liftingujące PDO mamy pewność, że nasza twarz (albo inny fragment ciała) nie zostanie w przyszłości oszpecona czy okaleczona.

Nici liftingujące PDO bazują na naturalnych mechanizmach regeneracji. Co więcej, odpowiednio zaaplikowane stymulują skórę, sprawiając, że jej struktura staje się mocniejsza. Zabiegi liftingujące, sprowadzające się do podnoszenia skóry przy pomocy rozpuszczalnych nici, stanowią bezpieczną i nie ukrywajmy – wygodną – alternatywę dla tradycyjnych operacji chirurgicznych. Tradycyjny lifting tj. z wykorzystaniem skalpela jest zabiegiem znacznie poważniejszym – obarczonym ryzykiem czy ewentualnymi skutkami ubocznymi. Wiąże się również ze znacznie dłuższym okresem rekonwalescencji.

Zestaw do znieczulenia regionalnego przy implantacji nici
Zalety nici liftingujących PDO
 1. Bezpieczeństwo tak jak wielokrotnie już wspomniano, zabiegi z użyciem nici liftingujących są w pełni bezpieczne. Znacznie mniej inwazyjne aniżeli np. operacja chirurgiczna, charakteryzują się znacznie mniejszą ilością przeciwskazań czy też ewentualnych skutków ubocznych. Decydując się na tego typu zabieg mamy pewność, że nasza skóra, niezależnie od miejsca, nie zostanie oszpecona. Powrót do zdrowia natomiast, w przypadki nici liftingujących PDO, nie trwa dłużej niż kilka dni.
 2. Czas działania zabiegi z użyciem nici liftingujących przynoszą długotrwałe, aczkolwiek niestałe efekty. Wszystko zależy od rodzaju nici, miejsca ich aplikacji, a także indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Zasadniczo jednak, efekty zabiegu utrzymują się około dwóch lat. Po tym czasie, jako że włókna zostały całkowicie wchłonięte, możemy powtórzyć cały proces z uwzględnieniem naturalnej zmiany kształtu twarzy.
 3. Cena chociaż może wydawać się, że zabiegi liftingujące, zwłaszcza z udziałem nici PDO, nie należą do najtańszych, na pewno ich cena jest znacznie korzystniejsza, aniżeli w przypadku klasycznych zabiegów chirurgicznych. Decydując się na lifting przy użyciu skalpela musimy liczyć się z nawet dwukrotnie większym kosztem niż w przypadku rozpuszczalnych włókien PDO.

Ponadto, zabiegi z użyciem nici liftingujących PDO nie wymagają specjalnego przygotowania. Sam zabieg jest w pełni powtarzalny. Mimo iniekcji podskórnej i krótkiej rekonwalescencji, po jego zakończeniu włókna nici nie są całkowicie niewidoczne oraz niewyczuwalne. Zastosowanie prostej techniki aplikacji nici liftingujących PDO gwarantuje nam długotrwałe efekty z pominięciem skutków ubocznych i komplikacji.

Różne typy nici PDO i PLLA
Obszary stosowania nici liftingujących PDO

Nici liftingujące PDO są niezwykle praktyczne – możemy wykorzystać je nie tylko w obrębie twarzy, ale i całego ciała. Nie da się ukryć, że prezentowane rozwiązanie przoduje, jeśli chodzi o modelowanie twarzy oraz redukcję zmarszczek. W pełni uniwersalne, rozpuszczalne włókna sprawdzą się również w niwelacji innych skutków procesu starzenia się np. przy podnoszeniu piersi.

TWARZ
 • Niwelacja najpopularniejszych zmarszczek, w tym poziomych zmarszczek zlokalizowanych na czole, lwiej zmarszczki, a także zmarszczek palacza, linii marionetki
 • Podniesienie zewnętrznych krawędzi brwi bądź poprawa opadających brwi, poprawa okolic oczu,
 • Redukcja fały nosowo-wargowej, bruzdy policzkowo-jarzmowej, a także fałdek podbródkowych i zwiotczeń zlokalizowanych poniżej żuchwy,
 • Korekta okolicy jarzmowej, opadających policzków, a także nosa,
 • Ogólna poprawa owalu twarzy,
 • V-lifting.
CIAŁO
 • Niwelacja zmarszczek oraz fałd zlokalizowanych na szyi i dekolcie,
 • Podniesienie, a tajże ujędrnienie oraz kształtowanie piersi,
 • Redukcja rozstępów oraz zwiotczałych tkanek zlokalizowanych na ramionach, brzuchu, pośladkach oraz nogach,
 • Niwelacja zwiotczałej skóry oraz tkanki podskórnej po przebytych zabiegach, liposukcji, porodzie etc.,
 • Lifting pośladków,
 • Walka z otyłością,
 • Jako zabieg wspomagający walkę z łysieniem,
 • Poprawa jędrności skóry na łokciach i kolanach,
 • Zwężanie pochwy,
 • Poprawa zmian zanikowych na grzbietach dłoni.
Pierwsze efekty zabiegu nićmi liftingującymi PDO

Pierwsze efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących zauważymy od razu tj. już po wyjściu z gabinetu. Pamiętajmy jednak, że bezpośrednio po zakończeniu zabiegu miejsce iniekcji może być nieco obolałe, czasami również opuchnięte. Okres rekonwalescencji w tym przypadku trwa do siedmiu dni. Proces tworzenia się kolagenu rozpoczyna się po około 12 dniach i będzie on trwał przez kolejne miesiące. Widoczna, satysfakcjonująca nas poprawa nastąpi po 2-3 miesiącach. Nasza skóra stanie się napięta i elastyczna.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących PDO?

Kwestia ta zależna jest od wielu czynników. Największy wpływ na efekty, a także czas ich trwania ma rodzaj użytych nici. Równie ważne są miejsce iniekcji, a także indywidualny profil Pacjenta. Zasadniczo jednak, efekty zabiegu widoczne są do dwóch lat.

Na jakie efekty po zabiegu możemy liczyć?

Nici liftingujące PDO, jak sama nazwa wskazuje, odpowiadają przede wszystkim za lifting, a dopiero w drugiej kolejności za rewitalizację skóry. W przypadku najpopularniejszych zabiegów – na twarz – efekty widoczne są od razu. Odpowiednio wykorzystane nici nie tylko spowalniają procesy starzenia się skóry, ale również niwelują widoczne oznaki starzenia sprawiając, że nasza twarz wygląda znacznie młodziej. Niektórzy nazywają to „cofaniem się w czasie”. Już sama redukcja zmarszczek odejmuje nam lat. Do tego dochodzą inne, równie ważne efekty, mające istotny wpływ na nasz wygląd.

Nici liftingujące wyraźnie poprawiają jakość skóry. Odpowiednio zaaplikowane włókna stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny. Zewnętrzny bodziec w postaci włókien PDO wymusza na naszych komórkach działanie. Wraz z upływem kolejnych tygodni skóra staje się napięta i odpowiednio nawilżona. Naturalne procesy regeneracji dodatkowo wzmacniają strukturę skóry. Nici liftingujące podnoszą owal twarzy, a także redukują cienie wokół oczy. Zmarszczki palacza, „marionetki”, bruzdy nosowo-wargowe – rzucające się w oczy niedoskonałości skórne zostają wygładzone. Prezentowane rozwiązanie jest remedium na wiele problemów.

Z nieco innymi efektami mamy do czynienia w przypadku zabiegów na pośladki, ramiona czy brzuch. Tutaj znacznie więcej zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań. Zdarza się, że tkanka jest za ciężka na nici liftingujące. Żaden specjalista nie podejmie się zabiegu, którego efekty mogłyby nie sprostać oczekiwaniom Klienta. Jeżeli istnieje ryzyko, że iniekcja może nie przynieść korzyści albo wiąże się z ryzykiem w postaci trwałych skutków ubocznych, lekarz zobowiązany jest poinformować o tym fakcie Pacjenta.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych