Hydroksyapatyt
wapnia

Hydroksyapatyt wapnia

1h 50 minut

znieczulenie miejscowe

od 1100 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 40 - 70 min zabiegu

Części ciała 
cała twarz, czoło, nos, okolice oczu, okolice ust, policzki

Znieczulenie
miejscowe

Zalecana seria zabiegów
1 zabieg

Opis zabiegu
Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie.

Zabieg przypomina podanie kwasu hialuronowego- po znieczuleniu skóry, lekarz wykonuje w niej niewielki otwór, przez który wprowadza kaniulę do podawania preparatu. Preparat działa dwufazowo, a jego efekty utrzymują się około 2 lat, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. W porównaniu do kwasu hialuronowego wydajność hydroksyapatytu wapnia jest większa (1-2 strzykawki o pojemności 1,25-1,5 ml każda pozwalają często skorygować całą twarz).

Hydroksyapatyt wapnia jest nie tylko wypełniaczem, ale również stymulatorem kolagenu. Przy jego użyciu możliwe jest przywrócenie tkankom utraconej wraz z wiekiem objętości, związanej ze spadkiem poziomu kolagenu i elastyny w skórze. Hydroksyapatyt wapnia wykorzystuje się do redukcji zmarszczek i bruzd, a także w celu modelowania owalu lub konturu dolnej części twarzy oraz uzupełnienia ubytków tkankowych na dłoniach.

Kiedy zobaczę efekty?
Efekty wypełnienia widoczne są natychmiastowo, efekty biostymulacji zaczynają być widoczne po 3-4 tygodniach a pełen efekt widoczny jest po 4 miesiącach od zabiegu.

Wskazania
- modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy,
- modelowania policzków,
- wypełnienie grzbietów dłoni,
- likwidacji bruzd nosowo – wargowych,
- likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetek”,
- niechirurgiczna korekta nosa,
- zagęszczenie skóry,
- blizny potrądzikowe

Jak się przygotować?
- Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
- Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
Po zastosowaniu hydroksyapatytu, zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji. Doświadczenie jednak pokazuje, że niekiedy mogą wystąpić miejscowe obrzęki, lekkie zasinienia czy ból przez 24 godziny od momentu zabiegu

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
W ciągu 7 dni po zabiegu, zalecamy unikanie ćwiczeń na siłowni oraz niekorzystanie z sauny. W ciągu 14 dni po zabiegu nie powinny być wykonywane inne zabiegi kosmetyczne w miejscach podania preparatu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

Powikłania/ Objawy uboczne
Bezpośrednio po podaniu preparatu pacjent może odczuwać pieczenie i niewielkie pobolewanie. Przez kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się zaczerwienia, zasinienia, stwardnienia i tkliwość w miejscu podania.
Objawy te mijają zwykle po kilku dniach. Jak w każdym przypadku iniekcji istnieje ryzyko odczynu zapalnego. W przypadku utrzymującego się dłużej zgrubienia i bolesności w miejscu podania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem leczącym.

Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych