HYDROKSYAPATYT WAPNIA

Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie.

Opis zabiegu

Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie. Zabieg przypomina podanie kwasu hialuronowego- po znieczuleniu skóry, lekarz wykonuje w niej niewielki otwór, przez który wprowadza kaniulę do podawania preparatu. Preparat działa dwufazowo, a jego efekty utrzymują się około 2 lat, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. W porównaniu do kwasu hialuronowego wydajność hydroksyapatytu wapnia jest większa (1-2 strzykawki o pojemności 1,25-1,5 ml każda pozwalają często skorygować całą twarz). Hydroksyapatyt wapnia jest nie tylko wypełniaczem, ale również stymulatorem kolagenu. Przy jego użyciu możliwe jest przywrócenie tkankom utraconej wraz z wiekiem objętości, związanej ze spadkiem poziomu kolagenu i elastyny w skórze. Hydroksyapatyt wapnia wykorzystuje się do redukcji zmarszczek i bruzd, a także w celu modelowania owalu lub konturu dolnej części twarzy oraz uzupełnienia ubytków tkankowych na dłoniach.

Wskazania

  • - modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy,
  • - modelowania policzków,
  • - wypełnienie grzbietów dłoni,
  • - likwidacji bruzd nosowo – wargowych,
  • - likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetek”,
  • - niechirurgiczna korekta nosa,
  • - zagęszczenie skóry,
  • - blizny potrądzikowe

Opinie naszych pacjentów

Super ekipa! Dr Kamil i Pani Kasia przemili, cierpliwi, kompetentni! Odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach...tak trzymać! 😀 Pozdrawiam serdecznie 🌹

Ocena ogólna:

5/5

Sandra MonteNegro

Sandra MonteNegro

Jestem mega zadowolona🥰 Bardzo dziękuję Dr. Dominice za piękne nowe powieki oraz paniom z recepcji za wszelkie wyjaśnienia, cierpliwość i miły kontakt. Polecam Klinikę Adamczyk😍

Ocena ogólna:

5/5

Wioletta Janicka

Wioletta Janicka

Świetna klinika w której panuje miła atmosfera i pacjent może poczuć się tam wyjątkowo zaopiekowany nie tylko przez lekarza ale również przez Panie pielęgniarki, które mają swój udział w zabiegach. Ciepłe i miłe osoby o uśmiechniętych oczach, pełen profesjonalizm. Bardzo polecam to miejsce. Dziękuję Doktorowi Kamilowi za wykonany zabieg, oraz Pani Magdzie, która asystowała Doktorowi przy zabiegu 😊

Ocena ogólna:

5/5

Katarzyna Kondraciuk

Katarzyna Kondraciuk

Obsługa na wysokim poziomie 👏. Zabieg blefaroplastyka powiek wykonany przez dr. Dominika Romańczak przebiegł bezboleśnie, mało tego nawet udało mi się przespać 🙂 Efekt WOW. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena ogólna:

5/5

Górska Agnieszka

Górska Agnieszka

Bardzo profesjonalne podejście i fantastyczny kontakt z lekarzem. Zdecydowanie polecam

Ocena ogólna:

5/5

Asia Szlacheta

Asia Szlacheta

Najczęściej zadawane pytania

Co to za substancja i jak ona działa ?

Hydroksyapatyt wapnia działa na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to stymulowanie odbudowy tkanki skórnej , a druga to mocne pobudzanie powstania nowych włkien kolagenowych - które sa odpowiedzialne za zwiekszenia napiecia i jędrności skóry . W rezultacie efektem stosowania tego produktu jest nie tylko odmładzanie wyglądu , ale i szeroko pojęta rewitalizacja skóry w miejscu podania np: policzków , sktoni lub nawet płatka ucha.

Jak się przygotować?

- Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,

- Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

Po zastosowaniu hydroksyapatytu, zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji. Doświadczenie jednak pokazuje, że niekiedy mogą wystąpić miejscowe obrzęki, lekkie zasinienia czy ból przez 24 godziny od momentu zabiegu

Jest tyle mezoterapii na ryku - jak wybrać mam najlepszą dla siebie?

Faktem jest że na rynku jest bardzo dużo produktów do Mezoterapii igłowej .Zanim będziesz potrzebować mocniejszych preparatów by spowolnić procesy starzenia , śmiało siegnij po "koktajle" które są doskonałym kosmetykiem podawanym w iniekcjach bezpośrednio do skóry właściwej. Zastosowanie mezoterapii w iniekcjach jest najczęściej wykonywanym zabiegiem współczesnej kosmetologii. Dobrze dobrany koktajl , wspomaga rewitalizację skóry która zaczeła tracić młodzieńczą witalność . Mezoterapia błyskawicznie pozwala na uzyskanie szybkich efektów w postaci odzywienia skóry , pomaga w walce z zasinieniami pod oczami , polecana zwłaszcza osobom palącym tytoń oraz osobom przemęczonym przywrca blask i poprawia ogólna kondycję skóry . Polecana w leczeniu trądziku osobom przed 18 rokiem życia - za zgodą rodziców /opiekunów - odpowiednio dobrane składniki złagodzą lub zupenie zniwelują stany zapalne w przebiegu trądziku . Nalezy sięgac po Mezoterapię nawet raz w miesiącu ,lub wykonac min 3 zabiegi w odstępach co 2 tygodznie.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

W ciągu 7 dni po zabiegu, zalecamy unikanie ćwiczeń na siłowni oraz niekorzystanie z sauny. W ciągu 14 dni po zabiegu nie powinny być wykonywane inne zabiegi kosmetyczne w miejscach podania preparatu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

Powikłania/ Objawy uboczne

Bezpośrednio po podaniu preparatu pacjent może odczuwać pieczenie i niewielkie pobolewanie. Przez kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się zaczerwienia, zasinienia, stwardnienia i tkliwość w miejscu podania. Objawy te mijają zwykle po kilku dniach. Jak w każdym przypadku iniekcji istnieje ryzyko odczynu zapalnego. W przypadku utrzymującego się dłużej zgrubienia i bolesności w miejscu podania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem leczącym.

Cennik

KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

Crystalys

od 1100 zł

Masz nietypowe pytanie?

Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych