IMPULSYWNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA

Za pomocą IPL, urządzenia HI-TECH, możemy fotoodmładzać skórę, redukować przebarwienia, a także leczyć dolegliwości takie jak zmiany naczyniowe, rumień, trądzik. Lampa urządzenia IPL wytwarza zakres światła widzialnego oraz podczerwień. Dla zapewnienia najskuteczniejszych rezultatów zaleca się wykonanie min. 3 zabiegów (specjalista wykonujący zabieg decyduje w jakim odstępie czasu należy powtórzyć zabieg).

Opis zabiegu

Po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy Pacjenta, Pacjent otrzyma ochronne osłony na oczy. Zabieg polega na przyłożeniu głowicy do leczonej powierzchni i jej naświetleniu. Podczas zabiegu możemy odczuwać delikatne szczypanie lub ciepło. Długość światła oraz parametry reguluje się w zależności od problemu, który chcemy usunąć. IPL działa na niższe warstwy skóry właściwej, dzięki czemu unikamy widocznych uszkodzeń naskórka. Nie ma potrzeby wykonywania zastrzyków ani nacięć.

 

USUWANIE RUMIENIA (ZACZERWIENIENIE SKÓRY)

Rumień naczyniowy składa się z wielu, przylegających do siebie małych, rozszerzonych naczyń, które tworzą wrażenie równomiernego zaczerwienienia skóry. Zaczerwienie skóry może być zanikające (aktywujące się np. pod wpływem emocji, zmiany temperatur) lub trwałe. System IPL wykorzystywany jest, aby zaradzić temu problemowi. Czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobina, pochłania energię świetlną uwalnianą podczas zabiegu i zamienia ją na ciepło. Krew koaguluje w wyniku wzrostu temperatury krwi, uszkadzając ściankę naczynia od wewnątrz i zamykając światło.

 

REDUKCJA NACZYNEK I PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia skóry można usunąć za pomocą nieablacyjnego zabiegu IPL (bez usuwania tkanki ciała). To skuteczne podejście do leczenia zarówno skóry zniszczonej słońcem, jak i starzejącej się. System IPL ma za zadanie wnikać w głębsze warstwy skóry bez uszkadzania jej zewnętrznych warstw. Uzyskanie tego, na czym nam zależy, może zająć kilka sesji. W wyniku tej terapii można zmniejszyć lub wyeliminować nieatrakcyjne zmiany barwnikowe, takie jak plamy posłoneczne lub nierówny koloryt skóry. Dodatkowo, możliwe jest zredukowanie małych czerwonych naczyń krwionośnych na twarzy.

 

FOTOODMŁADZANIE – POPRAWA KOLORYTU I NAPIĘCIA SKÓRY

System IPL ma moc interakcji z naczyniami krwionośnymi, skłaniając je do wytwarzania substancji chemicznych, które pobudzają syntezę nowych włókien kolagenowych, minimalizując w ten sposób widoczność drobnych linii i zmarszczek. IPL wpłynie również bezpośrednio na włókna kolagenowe poprzez ich podgrzanie i denaturację, co będzie sprzyjać powstawaniu nowych włókien kolagenowych, a w rezultacie nastąpi odmłodzenie i odżywienie skóry (regeneracja, napięcie, wyrównanie struktury i kolorytu).

 

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku systemem IPL jest świetną alternatywą dla stosowania doustnych leków lub antybiotyków, które mogą być szkodliwe dla pacjentów. Terapia IPL jest praktycznie bezbolesna, ale przede wszystkim bezpieczna. Gruczoły łojowe są domem dla bakterii powodujących trądzik. Doświadczony lekarz zadecyduje, jak rozplanować terapię IPL, aby otrzymać najlepszy rezultat. Decyzja dotycząca leczenia zależy od kondycji skóry danego Pacjenta i następuje po przeprowadzeniu wywiadu medycznego.

 

Wskazania

Trądzik, znamiona,

rumień,

zaczerwieniona skóra,

przebarwienia (w tym plamy wątrobowe lub starcze),

zmiany pigmentacyjne,

zmiany naczyniowe,

skóra uszkodzona słońcem,

chęć fotoodmłodzenia skóry

 

Przeciwskazania

Niedawne oparzenia słoneczne,

ciężkie zapalenie skóry lub egzema,

aktywne infekcje, opryszczka,

terapia przeciwtrądzikowa z użyciem leków zawierających izotretynoinę,

zażywanie leków fotouczulających,

niektóre choroby autoimmunologiczne,

choroby nowotworowe,

zaburzenia krwawienia,

implanty metalowe,

ciąża

 

Wymagane badania

Weryfikacja stanu zdrowia pacjenta - wywiad lekarski

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak się przygotować do zabiegu? 

Decydując się na zabieg IPL należy pamiętać, aby nie opalać skóry na słońcu, w solarium lub kremami do opalania min. 4 tygodnie przed zabiegiem. Na 10 dni przed zabiegiem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec). Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. 48 godzin przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

Leczone obszary mogą być lekko różowe lub czerwone i opuchnięte zaraz po zabiegu IPL. Po 24 godzinach efekty te zaczną zanikać. Mogą pojawić się inne niedoskonałości, a przebarwienia i plamy posłoneczne mogą stać się nieco ciemniejsze lub bardziej widoczne. To oznacza, że terapia zaczyna działać. Skóra może pozostać wrażliwa przez kilka dni po zabiegu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nakładania makijażu na leczony obszar. Wskazane jest, aby nawilżać leczony obszar po zabiegu. Należy stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, aby chronić skórę przed ekspozycją słoneczną. Nie zaleca się wykonywać zabiegów złuszczających przez około tydzień po zabiegu. Należy pamiętać, aby nie drapać i nie szorować skóry w okolicach poddanych zabiegowi.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Większość pacjentów zauważa korzyści już po pierwszej sesji, chociaż zaleca się wykonanie od 3 do 6 sesji IPL w odstępach mniej więcej czterech tygodni, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Jeśli odpowiednio pielęgnuje się swoją skórę i chronią ją przed słońcem, z efektów IPL można cieszyć się latami.

Jakie mogą wystąpić powikłania / objawy uboczne?

W przypadku zabiegu z użyciem IPL będzie mniej negatywnych skutków niż w przypadku lasera lub dermabrazji, ponieważ światło nie uszkadza górnych warstw skóry. Przeważnie objawy po zabiegu ograniczają się do łagodnego zaczerwienie i/lub opuchnięcia. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą pojawić się małe siniaki, pęcherze, zmiany kolorytu niektórych obszarów skóry lub infekcja.

Cennik

 

Usuwanie rumienia:
czoło

250 zł (pakiet 3 zabiegów - 600 zł)

nos

150 zł (pakiet 3 zabiegów - 360 zł)

policzki

400 zł (pakiet 3 zabiegów - 960 zł)

cała twarz

650 zł (pakiet 3 zabiegów - 1560 zł)

cała twarz + szyja + dekolt + dłonie

1300 zł (pakiet 3 zabiegów - 3120 zł)

Redukcja naczynek i przebarwień:
czoło

300 zł (pakiet 3 zabiegów - 720 zł)

nos

200 zł (pakiet 3 zabiegów - 480 zł)

policzki

450 zł (pakiet 3 zabiegów - 1080 zł)

pojedyncza zmiana na twarzy

150 (pakiet 3 zabiegów - 300 zł)

cała twarz

(pakiet 3 zabiegów - 1560 zł)

cała twarz + szyja + dekolt + dłonie

1400 zł (pakiet 3 zabiegów - 3360 zł)

szyja

550 zł (pakiet 3 zabiegów - 1320 zł)

dekolt

600 zł (pakiet 3 zabiegów - 1440 zł)

ciało (mały obszar)

300 zł (pakiet 3 zabiegów - 720 zł)

ciało (średni obszar)

600 zł (pakiet 3 zabiegów - 1440 zł)

ciało (duży obszar)

900 zł (pakiet 3 zabiegów - 2160 zł)

Fotoodmładzanie – poprawa kolorytu i napięcia skóry:
szyja

650 zł (pakiet 3 zabiegów - 1560 zł)

dekolt

650 zł (pakiet 3 zabiegów - 1560 zł)

dłonie

500 zł (pakiet 3 zabiegów - 1200 zł)

cała twarz

700 zł (pakiet 3 zabiegów - 1680 zł)

cała twarz + szyja + dekolt + dłonie

1500 zł (pakiet 3 zabiegów - 3600 zł)

Leczenie trądziku:
czoło

450 zł (pakiet 3 zabiegów - 1080 zł)

nos

300 zł (pakiet 3 zabiegów - 720 zł)

policzki

600 zł (pakiet 3 zabiegów - 1440 zł)

cała twarz

800 zł (pakiet 3 zabiegów - 1920 zł)

cała twarz + szyja + dekolt

1200 zł (pakiet 3 zabiegów - 2880 zł)

Zobacz zabieg

Masz nietypowe pytanie?
     Opinie naszych klientów
    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych