fbpx

Jak przygotować się do operacji piersi?

Jak przygotować się do operacji piersi? Chirurdzy na sali operacyjnej.

Operacje piersi to jedne z najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Zabiegi takie jak powiększanie piersi za pomocą implantów czy zmniejszanie piersi z jednej strony pomagają kobietom w zwiększeniu pewności siebie poprzez zmianę rozmiaru i kształtu piersi, z drugiej zaś mogą być wykonywane ze wskazań medycznych. Chociaż takich operacji rocznie, na całym świecie wykonuje się setki tysięcy, ważne jest, aby odpowiednio się przygotować się do takiego zabiegu, aby przebiegł on pomyślnie i bezpiecznie. Jak więc przygotować się do operacji piersi? W poniższym wpisie omówimy, jak przygotować się do operacji powiększenia piersi za pomocą implantów.

Jak przygotować się do operacji piersi? Skonsultuj się ze swoim chirurgiem:

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do operacji powiększenia piersi jest umówienie się na konsultację z chirurgiem plastycznym. Podczas tej wizyty omówisz swoje cele, a chirurg przeanalizuje Twoją historię medyczną i przeprowadzi badanie fizykalne. Dowiesz się także o ile można zmniejszyć piersi w trakcie operacji, czy po operacji pozostają blizny oraz czy operacja boli. Twój chirurg udzieli Ci również szczegółowych informacji o technice operacyjnej oraz instrukcji, jak przygotować się do zabiegu i czego możesz się spodziewać w okresie rekonwalescencji.

Rzuć palenie:

Palenie może negatywnie wpływać na proces gojenia ran, dlatego ważne jest, aby rzucić palenie na kilka tygodni przed zabiegiem. Jeśli jesteś palaczem, Twój chirurg prawdopodobnie poprosi Cię o zaprzestanie palenia co najmniej dwa tygodnie przed operacją.

Unikaj niektórych leków:

Niektóre leki, w tym aspiryna i leki przeciwbólowe, mogą zwiększać ryzyko krwawienia podczas operacji. Twój chirurg omówi przyjmowane przez Ciebie leki, których powinnaś unikać przed zabiegiem. Samodzielnie nie odstawiaj żadnych leków.

Zadbaj o nawodnienie:

Picie dużej ilości wody przed i po operacji może pomóc w usprawnieniu procesu gojenia i zmniejszeniu ryzyka powikłań. Pamiętaj, aby pić dużo wody w dniach poprzedzających zabieg. Pamiętaj jednak, że ze względu na znieczulenie ogólne stosowane w operacji powiększania piersi implantami, ostatni klarowny płyn (wodę, herbatę) możesz wypić maksymalnie dwie godziny przed rozpoczęciem znieczulenia.

Jedz zdrowo:

Zdrowa dieta przed i po operacji może pomóc poprawić proces gojenia i zmniejszyć ryzyko powikłań. Upewnij się, że jesz dużo owoców, warzyw i chudego mięsa (a jeżeli jesteś wegetarianką – roślin strączkowych: soczewica, ciecierzyca, fasola) w dniach poprzedzających zabieg. Pamiętaj, że ze względu na znieczulenie ogólne w trakcie operacji, ostatni posiłek musisz spożyć na 6 godzin przed operacją.

Zaplanuj transport:

Będziesz potrzebować kogoś, kto odwiezie Cię do domu po zabiegu i zapewni pomoc przez pierwsze 24 godziny. Zorganizuj zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, który pomoże w transporcie i rekonwalescencji.

Przygotuj swój dom do powrotu:

Przed zabiegiem musisz przygotować swój dom do powrotu do zdrowia. Obejmuje to zaopatrzenie się w artykuły spożywcze i zorganizowanie kogoś do pomocy w pracach domowych. Powinnaś także mieć wygodną przestrzeń, w której będziesz mogła odpocząć i zregenerować się po zabiegu.

Jak przygotować się do operacji piersi? WAŻNE!

Operacje piersi odbywają się w znieczuleniu ogólnym. W związku z powyższym, należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących spożywania pokarmów i płynów w dniu operacji. Jest to szczególnie ważne aby uniknąć ryzyka aspiracji pokarmów lub płynów do dróg oddechowych przy wprowadzeniu do znieczulenia. Ostatni posiłek można zjeść na 6h przed operacją a ostatni klarowny płyn (woda, herbata) wypić w niewielkiej ilości na dwie godziny przed operacją. Niezastosowanie się do powyższych wytycznych skutkować będzie odroczeniem operacji na późniejszy termin.

Na operację należy zgłosić się bez makijażu i biżuterii. Paznokcie nie mogą być pomalowane na kolor czarny (uniemożliwi to prowadzenie prawidłowego monitorowania śródoperacyjnego). Należy wyjąć soczewki kontaktowe.

Jak przygotować się do operacji piersi? Podsumowanie

Operacje piersi to bardzo skuteczne i bezpieczne zabiegi medyczne, które umożliwiają kobietom modyfikację rozmiaru i kształtu piersi. Jak przygotować się do operacji piersi? Aby operacja przebiegła pomyślnie ważne jest jednak, aby odpowiednio się do niej przygotować. Należy rzucić palenie, unikać niektórych leków, dbać o dietę i zorganizować dom na powrót z operacji.

Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się jeszcze więcej o przygotowaniu do operacji piersi polecamy stronę w języku angielskim Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych. Opisane są na niej kroki, jakie należy podjąć w celu przygotowania się do operacji piersi. Strona ta zawiera informacje na temat badań, jakie należy wykonać przed operacją. A także jak zaplanować czas rekonwalescencji oraz jakie przygotowania należy podjąć w domu przed operacją.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, przedyskutuj je z naszym chirurgiem plastycznym Maciejem Ferencem lub skontaktuj się z naszą recepcją.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych