Korekcja zmarszczek
mimicznych

Korekcja zmarszczek mimicznych

40 minut

znieczulenie miejscowe

od 200 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 20 minut zabiegu

Części ciała
twarz (niwelowanie bruzd i przetłuszczenia), żuchwa (leczenie bruksizmu), pachy, stopy, ręce (leczenie nadpotliwości)

Znieczulenie
zabieg nie wymaga znieczulenia

Zalecana seria zabiegów
1 zabieg

Opis zabiegu
Zabieg BTX to zabieg przeciwzmarszczkowy, uważany za jeden z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych do walki ze zmarszczkami mimicznymi twarzy. Zabieg polega na tym, że lekarz wstrzykuje w odpowiednie miejsca na twarzy preparat redukujący zmarszczki (BTX). Jest on odpowiedzialna za blokowanie bodźców przenikających z nerwów do mięśni twarzy, co powoduje rozluźnienie mięśni i wyeliminowanie zmarszczek. Zabieg polegający na iniekcji tego BTX jest całkowicie bezpieczny, ponieważ stosowana w nim dawka jest dużo niższa od dawek stosowanych w zabiegach terapeutycznych. Unieruchomienie mięśni podskórnych jest odwracalne, a zadowalające efekty zauważalne są już po kilku dniach.

Kiedy zobaczę efekty?
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 48 godzinach, pełne zauważymy w okresie do ok 2 tygodni. Trwałość efektu działania BTX wynosi od 4 do 6 miesięcy i jest uzależniony od indywidualnych cech pacjenta. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć, ale zmarszczki ulegają spłyceniu już po pierwszym zabiegu.

Wskazania
- zmarszczki poprzeczne czoła,
- zmarszczki dolnej powieki,
- zmarszczki podłużne czoła (tzw. lwia bruzda),
- zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki),
- zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza),
- tzw. uśmiech dziąsłowy,
- uniesienie kącików ust,
- uniesienie brwi

Jak się przygotować? 
- jeżeli Pacjent przyjmuje doustnie leki przeciwtrądzikowe, należy skontaktować się z recepcją w celu uzyskania informacji o konkretnych lekach, których nie wolno stosować przed zabiegiem,
- nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
- przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
W niektórych przypadkach, u Pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze przez około godzinę po zakończeniu zabiegu może utrzymywać się efekt lekkiego zaczerwienienia skóry, który znika samoczynnie. Innym możliwym skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielka widoczna ranka po nakłuciu – jednak ze względu na minimalne rozmiary igły stosowanej przez lekarza jest ona praktycznie niezauważalna.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Po zabiegu zaleca się zachować szczególną ostrożność przez 48 godzin, a w szczególności przez pierwsze 4 godziny. W tym czasie należy unikać czynności, które mogłyby spowodować przemieszczenie się preparatu i wywołać działania niepożądane. Kategorycznie zabrania się uciskać miejsce, w które wstrzyknięto substancję, a także podejmować jakikolwiek wysiłek fizyczny z głową pochyloną do przodu. Ponad to należy unikać przegrzania miejsca wstrzyknięcia preparatu m.i. gorących kąpieli oraz sauny. Zaleca się nie wykonywać żadnych innych zabiegów na w okolicy czoła do czterech tygodni od iniekcji.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu. Po ustąpieniu efektu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem. Efekty redukcji nadpotliwości utrzymują się minimum kilka miesięcy, a w wielu przypadkach znacznie dłużej.

Powikłania/ Objawy uboczne
- ból związany z wkłuciem - zazwyczaj minimalny, nie wymaga znieczulenia;
- niewielki krwiak (zasinienie) w miejscu wkłucia – zdarza się rzadko, wchłania się w ciągu kilku dni;
- nadmierne lub niedostateczne działanie BTX – może wywołać asymetrię, nadmierne obniżenie lub uniesienie brwi, obniżenie powieki – objawy te wykonywane przez lekarza o odpowiednim doświadczeniu zdarzają się niezwykle rzadko, mają charakter przemijający, a w części przypadków mogą być skorygowane dodatkowym zabiegiem;
- ból głowy po zabiegu – występuje sporadycznie, ustępuje po kilku godzinach.


*prosimy o kontakt z recepcja w celu uzyskania informacji o konkretnych preparatach stosowanych w klinice.

Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych