Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polega na odparowaniu naskórka, czyli pozbawieniu go wody. Określenie „frakcyjny" odnosi się do mikrosfer, które poddawane są leczeniu. Promieniowanie emitowane z głowicy lasera dzieli się na tysiące malutkich strumieni o wysokiej energii, dzięki czemu z łatwością wnika w głębokie warstwy skóry właściwej. Pozwala to na natychmiastowe odparowanie tkanki obszaru zabiegowego i powstanie mikroskopijnych otworków w miejscu działania lasera. Z racji tego, że są one otoczone przez zdrowe komórki, bardzo szybko następuje proces ich regeneracji. Widoczne efekty po laserze frakcyjnym sprawiają, że zabieg ten jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, którzy chcą odzyskać atrakcyjny wygląd lub pozbyć się problemu estetycznego. Dużą popularnością cieszy się usuwanie blizn laserem frakcyjnym, które pozwala na bezbolesne przywrócenie skórze gładkości i jędrności. Innym, często wybieranym zabiegiem jest laser frakcyjny pod oczy, który usuwa cienie oraz nadaje spojrzeniu wypoczęty wygląd.
1-6 zabiegów
Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach od zabiegu.
Od 200 zł
- odmłodzenie skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- regeneracja, napięcie skóry,
- usuwanie bliz pourazowych, potrądzikowych,
- usuwanie przebarwień, zmian pigmentacyjnych,
- rozstępy,
- cellulit.
Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 ablacyjnym należy pamiętać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegiem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec). Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana. Czasami widoczne jest delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Natychmiast po zabiegu należy zastosować chłodzące okłady i opatrunki z soli fizjologicznej oraz krem przyspieszający gojenie ran. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny i cienki, ale rozległy strup na powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas ulega regeneracji i wewnętrznej przebudowie.
Po zabiegu przez 7-10 dni należy aplikować na skórę krem gojący na rany (Hycrosil, Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure), 2 razy dziennie, po porannym i wieczornym myciu twarzy, aż do całkowitego złuszczenia naskórka. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu naskórka można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (Cetaphil MD, Terproline) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.
Wykonanie wszystkich zalecanych przez specjalistę serii zabiegów sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.
Zabiegi laserowe, nie tylko są bardzo skuteczne, ale także bezpieczne. Każdy jednak powinien mieć świadomość powikłań, które mogą się zdarzyć.
Przebarwienie pozapalne to najczęstszy skutek uboczny zabiegów laserowych. Na początku pojawia się zaczerwienienie. Czerwone plamy zazwyczaj schodzą po 2-3 tygodniach. Mogą się jednak utrzymywać kilka miesięcy. U osób skłonnych do opryszczki, może się ona pojawić. Należy profilaktycznie zastosować doustnie lek na opryszczkę, np. acyklowir. Bardzo rzadko może wystąpić nadkażenie bakteryjne.
1000 zł
1200 zł
1500 zł
500 zł
550 zł
700 zł
800 zł
1000 zł
1300 zł
1000 zł
550 zł
700 zł
800 zł
600 zł
900 zł
od 100 zł do 300 zł za jednego włókniaka/brodawkę
+48 729 928 207
+48 729 849 169
kontakt@dradamczyk.pl
Żyzna 4, Zacisze 03-613, Warszawa przy metrze Trocka