LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY Co2

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polega na odparowaniu naskórka, czyli pozbawieniu go wody. Określenie „frakcyjny" odnosi się do mikrosfer, które poddawane są leczeniu.
Opis zabiegu

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polega na odparowaniu naskórka, czyli pozbawieniu go wody. Określenie „frakcyjny" odnosi się do mikrosfer, które poddawane są leczeniu. Promieniowanie emitowane z głowicy lasera dzieli się na tysiące malutkich strumieni o wysokiej energii, dzięki czemu z łatwością wnika w głębokie warstwy skóry właściwej. Pozwala to na natychmiastowe odparowanie tkanki obszaru zabiegowego i powstanie mikroskopijnych otworków w miejscu działania lasera. Z racji tego, że są one otoczone przez zdrowe komórki, bardzo szybko następuje proces ich regeneracji. Widoczne efekty po laserze frakcyjnym sprawiają, że zabieg ten jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, którzy chcą odzyskać atrakcyjny wygląd lub pozbyć się problemu estetycznego. Dużą popularnością cieszy się usuwanie blizn laserem frakcyjnym, które pozwala na bezbolesne przywrócenie skórze gładkości i jędrności. Innym, często wybieranym zabiegiem jest laser frakcyjny pod oczy, który usuwa cienie oraz nadaje spojrzeniu wypoczęty wygląd.

Wskazania

- odmłodzenie skóry,

- wygładzenie zmarszczek,

- regeneracja, napięcie skóry,

- usuwanie bliz pourazowych, potrądzikowych,

- usuwanie przebarwień, zmian pigmentacyjnych,

- rozstępy,

- cellulit.

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak się przygotować do zabiegu? 

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 ablacyjnym należy pamiętać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegiem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec). Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana. Czasami widoczne jest delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Natychmiast po zabiegu należy zastosować chłodzące okłady i opatrunki z soli fizjologicznej oraz krem przyspieszający gojenie ran. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny i cienki, ale rozległy strup na powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas ulega regeneracji i wewnętrznej przebudowie.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu przez 7-10 dni należy aplikować na skórę krem gojący na rany (Hycrosil, Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure), 2 razy dziennie, po porannym i wieczornym myciu twarzy, aż do całkowitego złuszczenia naskórka. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu naskórka można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (Cetaphil MD, Terproline) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Wykonanie wszystkich zalecanych przez specjalistę serii zabiegów sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.

Jakie mogą występować powikłania / objawy uboczne?

Zabiegi laserowe, nie tylko są bardzo skuteczne, ale także bezpieczne. Każdy jednak powinien mieć świadomość powikłań, które mogą się zdarzyć.

Przebarwienie pozapalne to najczęstszy skutek uboczny zabiegów laserowych. Na początku pojawia się zaczerwienienie. Czerwone plamy zazwyczaj schodzą po 2-3 tygodniach. Mogą się jednak utrzymywać kilka miesięcy. U osób skłonnych do opryszczki, może się ona pojawić. Należy profilaktycznie zastosować doustnie lek na opryszczkę, np. acyklowir. Bardzo rzadko może wystąpić nadkażenie bakteryjne.

Zastanawiasz się nad zabiegiem Laser frakcyjny? Obejrzyj wideo z Dr. Adamczykiem i dowiedz się więcej o tym zabiegu!
 

Cennik

 

Resurfacing:
twarz

1000 zł

twarz + szyja

1200 zł

twarz + szyja + dekolt + dłonie

1500 zł

powieki

500 zł

policzki

550 zł

szyja

700 zł

dekolt

800 zł

brzuch

1000 zł

pośladki + uda

1300 zł

 
Leczenie blizn potrądzikowych, powypadkowych, rozstępów:
twarz

1000 zł

policzki

550 zł

szyja

700 zł

dekolt

800 zł

ręce

600 zł

nogi

900 zł

 
Laserowe usuwanie włókniaków i brodawek:
usuwanie włókniaków/brodawek

od 100 zł do 300 zł za jednego włókniaka/brodawkę

Opinie naszych klientów
Masz nietypowe pytanie?

     secretcats.pl - tworzenie stron internetowych