fbpx

Laser frakcyjny CO2 – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegu

Szukasz sposobu na szybkie, bezbolesne i bez wątpienia skuteczne odmładzanie twarzy? Blizny z młodzieńczych lat spędzają Ci sen z powiek? Pragniesz chociaż na chwilę zatrzymać nieubłagalnie biegnący czas? W XXI wieku, w dobie wszechobecnej globalizacji, gdzie medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, pewne rozwiązania dostępne są niemal od ręki. Tak samo jest w tym przypadku… Obecnie szeroko pojęte „odmładzanie” nie stanowi żadnego problemu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany zabieg. Dzisiaj poruszymy temat lasera frakcyjnego CO2 – wysoce skutecznej metody sprzyjającej redukcji efektów upływu czasu. – Laser frakcyjny CO2 – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegu

Laser frakcyjny CO2 w pytaniach i odpowiedziach

Prezentowane rozwiązanie – laser frakcyjny CO2 – to jakby nie patrzeć wszechstronny zabieg, dedykowany zwalczaniu różnych nieestetycznych skutków starzenia się skóry. Metoda ta już od pewnego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem Klientów – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wielu specjalistów porównuje działanie lasera frakcyjnego CO2 do działania drobnych, aczkolwiek inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W porównaniu do nich, metoda ta jest znacznie bezpieczniejsza i pozbawiona skutków ubocznych. Przyjrzyjmy się z bliska najważniejszym kwestiom związanym z samym zabiegiem.

Po pierwsze: Jak działa laser frakcyjny CO2?

Działanie lasera frakcyjnego CO2 jest znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli się wydaje. Zawiłe kwestie medyczne nie są jednak głównym tematem naszych rozważań. Technologia wykorzystywana przez laser sprowadza się do wytwarzania w skórze właściwej niewielkich uszkodzeń. Specjalista, przy pomocy specjalnego urządzenia, naświetla wybrany obszar naszego ciała – rozszczepiona wiązka lasera trafia bezpośrednio do celu, prowadząc do odparowania oraz koagulacji tkanek. Energia cieplna dostarczana w głąb skóry nie tylko ją uszkadza, ale przede wszystkim, aktywuje procesy jej gojenia, przy okazji wspomagając syntezę kolagenu. Całość odbywa się szybko, sprawnie i bezboleśnie – niewielki dyskomfort towarzyszący zabiegowi szybko ustępuje. Oczywiście, laser frakcyjny CO2 jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia.

Po drugie: Dla kogo dedykowane są zabiegi laserem frakcyjnym CO2?


Laser frakcyjny CO2 to rozwiązanie dedykowane każdemu – niezależnie od wieku czy płci. Jednakże, nie ma co ukrywać – metoda ta przyniesie widoczne efekty jedynie w przypadku skóry dojrzałej, borykającej się z negatywnymi skutkami upływu czasu. Specjaliści zalecają laser frakcyjny CO2 osobom powyżej 30 roku życia. Zastosowany w odpowiednim momencie tj. przy pojawieniu się pierwszych oznak starzenia się skóry, stymuluje naturalne procesy jej odnowy – mówiąc prościej, przedłuża jej młodzieńczy wygląd. Laser frakcyjny CO2 doskonale sprawdzi się również u osób borykających się z nieestetycznymi bruzdami, bliznami oraz nierównościami w kolorycie – również bliznami potrądzikowymi.

Po trzecie: Kiedy zobaczę pierwsze efekty działania lasera frakcyjnego CO2?

Odpowiedź jest prosta – od razu. Laser frakcyjny CO2 to wyjątkowa metoda odmładzania skóry, której efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Już po pierwszej wizycie w gabinecie lekarskim skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, gładsza oraz bardziej napięta. Blizny, bruzdy czy nierówności w kolorycie zostają zredukowane. Oczywiście, nie oznacza to, że osiągniemy nasz cel już po jednym zabiegu. Wszystko zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań, a także głębokości blizn, bruzd czy zmarszczek. Chociaż efekty widoczne są niemal od razu, kompleksowe odmłodzenie i całkowite przebudowanie skóry następuje dopiero drugim bądź trzecim zabiegu. Ciężko stwierdzić, ile wizyt jest niezbędnych, aby cieszyć się wymarzonym wyglądem. Jako że kwestia ta zależna jest od wielu czynników, ostateczną decyzję o ilości zabiegów podejmuje lekarz.

Po czwarte: Czy laser frakcyjny CO2 jest bezpieczny?

Tak jak wspomniałem wcześniej, laser CO2 jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia Pacjenta. Zaawansowane technicznie i technologicznie urządzenie sprzyja wykonywaniu „cudów” na skórze Pacjenta. Oczywiście, ważne są zastosowanie się do zaleceń producenta sprzętu, a także odpowiednie dbanie o skórę bezpośrednio po zabiegu. Metoda redukcji nieestetycznych skutków starzenia w postaci lasera frakcyjnego CO2 testowana była przez wiele lat. Rok rocznie na zabieg ten przechodzi tysiące zadowolonych Klientów i Klientek – i to z samej Polski.

Po piąte: Czy laser frakcyjny CO2 może być stosowany miejscowo?

Może, a nawet w niektórych przypadkach jest to niezwykle pożądane. Stosowanie lasera frakcyjnego CO2 miejscowo zlecane jest w przypadku niwelacji problemów skórnych w ściśle określonym miejscu – redukcji zmarszczek w okolicach oczu czy też pozbywaniu się blizny powypadkowej. W jakich jeszcze miejscach możemy użyć lasera frakcyjnego CO2? Opisywana metoda znajdzie zastosowanie na niemal każdym obszarze ciała. W medycynie estetycznej przyjęło się jednak używać lasera w terapii skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.

Po szóste: Czy można zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 przy niskim progu bólu?

Niski próg bólu rzeczywiście może stanowić pewien problem – zwłaszcza przy zabiegach medycyny estetycznej. Laser frakcyjny CO2, w porównaniu do znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, nie powoduje jednak bólu. Oczywiście, tak jak przy każdej metodzie laserowej możemy spodziewać się pewnego dyskomfortu – w szczególności podczas naświetlania delikatnych partii ciała, gdzie skóra jest znacznie cieńsza. Aby uniknąć negatywnych skutków w postaci wspomnianego bólu, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Laser frakcyjny CO2 – zabieg krok po kroku

Zastanawiasz się, jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2 „od podszewki”? Prezentowana metoda, jak jedna z wielu metod medycyny estetycznej, umożliwia nam szybki powrót do codziennych obowiązków. Jej wykonanie nie wiąże się z żadnymi poważniejszymi skutkami ubocznymi – pod warunkiem zastosowania się do wszystkich zaleceń lekarskich.

1.Konsultacja lekarska

Każdy zabieg medycyny estetycznej, również laser frakcyjny, poprzedzony jest konsultacją lekarską. Specjalista zobowiązany jest przeprowadzić z Pacjentem szczegółowy wywiad. Pacjent natomiast zmuszony jest odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą. Tylko wtedy lekarz jest w stanie udzielić mu gwarancji na prawidłowe i pozbawione skutków ubocznych wykonanie zabiegu. Ważne, aby Klient poinformował specjalistę o chorobach, z którymi się boryka, lekach, które spożywa oraz ostatnio przebytych zabiegach. W czasie konsultacji lekarskiej ustalane jest miejsce zabiegu. Pacjent otrzymuje wszystkie informacje, w tym dotyczące dbania danego miejsca bezpośrednio po naświetleniu.

2. Zabieg

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Samo znieczulenie Pacjenta to około pół godziny. Naświetlanie laserem frakcyjnym CO2 nie trwa więcej, aniżeli 15 minut. W niektórych przypadkach zaleca się dodatkowy zabieg, bezpośrednio po laserze np. naświetlanie specjalnymi lampami. Oczywiście, kwestia ta również ustalana jest z Klientem w czasie konsultacji lekarskich.

3. Przygotowanie miejsca do zabiegu

Miejsce, które zostanie poddane naświetlaniu laserem frakcyjnym CO2 musi zostać odpowiednio przygotowane. Niezbędne jest nie tylko oczyszczenie, ale również odkażenie okolic zabiegowych. W następnej kolejności na skórę nakładane jest znieczulenie w postaci maści. Tutaj wymagana jest od Pacjentów pewna cierpliwość. Tak jak wspomniałem wcześniej, maść zaczyna działać dopiero po 30 minutach.

4. Zabieg właściwy

Zabieg właściwy, a więc naświetlanie laserem frakcyjnym CO2 trwa około 15 minut. Jako że miejsce zabiegu jest dodatkowo znieczulone, Pacjent nie odczuwa bólu. Dopuszczalny jest jedynie lekki, aczkolwiek znośny dyskomfort.

4. Rekonwalescencja

Laser frakcyjny CO2 ingeruje bezpośrednio w nasze tkanki, co wiąże się z koniecznością rekonwalescencji. Skóra „dochodzi do siebie” przez kilka dni – do tygodnia. W tym czasie miejsce zabiegu może być zaczerwienione, obrzęknięte. Okolic zabiegowych nie wolno dodatkowo podrażniać – zdrapywać strupów, pocierać, naciskać, nakładać nań kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kolorowych. Dozwolone jest przemywanie skóry twarzy przegotowaną wodą bądź wodą mineralną. Ponadto, przez 6 kolejnych tygodni zaleca się unikania kąpieli słonecznych.

Laser frakcyjny CO2 to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy liczą na szybkie efekty. Bezpieczny, bezbolesny i stosunkowo wygodny zabieg może być powtarzany co 2 miesiące.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych