laser frakcyjny

laser frakcyjny

1h 35 minut

znieczulenie miejscowe

od 200 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 40-75 min zabiegu

Części ciała 
brzuch, cała twarz, czoło, dekolt, ramiona, szyja, uda

Znieczulenie
miejscowe

Zalecana seria zabiegów
1- 6 zabiegów

Opis zabiegu
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polega na odparowaniu naskórka, czyli pozbawieniu go wody. Określenie „frakcyjny” odnosi się do mikrosfer, które poddawane są leczeniu. Promieniowanie emitowane z głowicy lasera dzieli się na tysiące malutkich strumieni o wysokiej energii, dzięki czemu z łatwością wnika w głębokie warstwy skóry właściwej. Pozwala to na natychmiastowe odparowanie tkanki obszaru zabiegowego i powstanie mikroskopijnych otworków w miejscu działania lasera. Z racji tego, że są one otoczone przez zdrowe komórki, bardzo szybko następuje proces ich regeneracji.

Widoczne efekty po laserze frakcyjnym sprawiają, że zabieg ten jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, którzy chcą odzyskać atrakcyjny wygląd lub pozbyć się problemu estetycznego. Dużą popularnością cieszy się usuwanie blizn laserem frakcyjnym, które pozwala na bezbolesne przywrócenie skórze gładkości i jędrności. Innym, często wybieranym zabiegiem jest laser frakcyjny pod oczy, który usuwa cienie oraz nadaje spojrzeniu wypoczęty wygląd.

Kiedy zobaczę efekty?
Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach od zabiegu.

Wskazania
- odmłodzenie skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- regeneracja, napięcie skóry,
- usuwanie bliz pourazowych, potrądzikowych,
- usuwanie przebarwień, zmian pigmentacyjnych,
- rozstępy,
- cellulit.

Jak się przygotować do zabiegu?
Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamietać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegem nie stosować kremów z retinolem ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec). Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i pilingi chemiczne.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Natychmiast po zabiegu stosowane są chłodzące okłady i opatrunki z soli fizjologicznej oraz gojący krem. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny cienki, ale rozległy strup na powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Po zabiegu należy smarować skórę przez 7-10 dni łagodzącym kremem (Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure), kilka razy dziennie, aż do całkowitego złuszczenia strupa. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (Cetaphil MD, Terproline) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Poprawa jakości skóry jest efektem zmiany jej struktury i utrzymuje się ten stan stosunkowo długo, nawet kilka lat. Widać to wyraźnie w przypadkach poprawy wyglądu blizn potrądzikowych, gdzie rezultaty są naprawdę trwałe. Oczywiście mimo poprawy jakości skóry nadal zachodzi proces starzenia. Z biegiem lat znowu pojawiają się zmarszczki i zwiotczenie, a w wyniku ekspozycji na uv, przebarwienia.

Powikłania/ Objawy uboczne
Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Jeżeli u pacjentki zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.

Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych