LIPOSUKCJA BODY JET - LIPOTRANSFER

Liposukcja to zabieg kosmetyczny stosowany w celu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej. Polega na wysysaniu małych obszarów tłuszczu, które trudno jest stracić poprzez ćwiczenia i zdrową dietę. W Klinice Adamczyk wykonujemy liposukcję metodą Body Jet®,  czyli tak zwaną liposukcję wspomagana strumieniem wody (ang. WAL – Water assisted liposuction).

Opis zabiegu

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod liposukcji, podczas liposukcji  i lipotransferu tłuszczu wspomaganego strumieniem wody, tłuszcz jest delikatnie oddzielany od struktury tkanki za pomocą płaskiego, wachlarzowatego strumienia wody i  zasysany w tym samym czasie. Sprawia to, że otaczająca tkanka łączna, nerwy i naczynia krwionośne są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenie, niż w przypadku klasycznej liposukcji strzykawkowej.

 

Zastosowana ciecz zawiera między innymi adrenalinę i lidokainę, przez co jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle jedynie 1-3% krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet do 40%. Może to wywołać konieczność transfuzji krwi w trakcie zabiegu. Polepszona w Body Jet hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również redukuje ilość i wielkość siniaków oraz wylewów krwawych, przyspiesza regenerację tkanek i czas rekonwalescencji po zabiegu.

 

Kolejnym i niezaprzeczalnym atutem technologii Body Jet jest uzyskanie w wyniku liposukcji nieuszkodzonych zgrupowań komórek tłuszczowych, tzw. mikro przeszczepów (micrografts) wraz z komórkami macierzystymi zawartymi w tkance tłuszczowej, które można wykorzystać w procedurach modelowania ciała np. powiększania piersi, modelowania pośladków czy wykonywania wolumetrii twarzy.

Wskazania liposukcja

- biodra

- kolana

- ginekomastia tłuszczowa

- podbródek

- wzgórek łonowy

Wskazania lipotransfer

- powiększenie piersi

- wolumetria twarzy

- wymodelowanie pośladków

Wymagane badania

- morfologia krwi

- jonogram

- koagulogram

- lipidogram

- glukoza

- mocznik

- kreatynina

- ASPAT

- ALAT

- badanie ekg

- białko całkowite

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak się przygotowac do zabiegu?

Przed zabiegiem należy się dokładnie wykąpać. Nie należy aplikować na skórę żadnych kosmetyków. Należy założyć czyste i wygodne ubranie, łatwe do zdjęcia i założenia. W przypadku znieczulenia miejscowego – można zjeść posiłek, ale nie później niż na 2 godziny przed planowanym zabiegiem. Zażywanie stale przyjmowanych leków należy skonsultować z lekarzem.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

W pierwszej dobie po operacji należy się spodziewać się wycieku płynu z nacięć, poprzez które była wprowadzana kaniula. Wchłania się on w specjalny opatrunek. Zaraz po operacji zakładany jest odpowiedni strój uciskowy, który ogranicza obrzęk i pozwala na lepsze uformowanie się operowanych okolic ciała. W przypadku liposukcji brzucha pacjent może zostać poproszony o noszenie dodatkowego pasa uciskowego przez pierwszy tydzień po operacji. Po 7 dniach od operacji odbywa się wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy. W pierwszych dniach pacjent może odczuwać umiarkowany ból okolic odessanych, będą one obrzęknięte, mogą pojawić się siniaki i zdrętwienie. Zastosowanie doustnych środków przeciwbólowych wystarcza najczęściej, by opanować dolegliwości.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu liposukcji konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej, która zmniejsza ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, redukuje obrzęk, powoduje właściwe obkurczanie skóry oraz przyspiesza proces gojenia. Ubrania uciskowe należy nosić przez okres 6-8 tygodni po zabiegu. Przez 8 tygodni od operacji należy unikać nasłonecznienia oraz sauny. Po tygodniu od zabiegu należy stosować masaż limfatyczny celu zmniejszenia obrzęków i wyrównania ewentualnych nierówności. Dodatkowo lekarz może zalecić wykonywanie zabiegów endermologii oraz karboksyterapii. Pacjent może wrócić do pracy już po kilku dniach od zabiegu. Należy pamiętać, że na pełen rezultat zabiegu trzeba poczekać nawet do 3 miesięcy.

Jakie mogą wystąpić powikłania / objawy uboczne?

Zabieg odsysania tłuszczu niesie ze sobą ryzyko powikłań, których każdy pacjent powinien być świadomy. Najgroźniejszym, lecz jednocześnie najrzadziej występującym powikłaniem jest zatorowość wywołana przez zator tłuszczowy. Do innych powikłań należą: zakażenia, zaburzenia czucia, przebarwienia, włóknienie, martwica oraz nieregularność powłoki skórnej.

Jak długo utrzyma się efekt?

Efekty liposukcji na ogół są trwałe, ale istnieje kilka czynników, które mogą spowodować utratę uzyskanych rezultatów. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać zaleceń lekarza i dbać o swoje zdrowie. Istotnymi czynnikami, podtrzymującym efekty liposukcji są także prowadzenie zrównoważonej diety i wysiłek fizyczny. Pomagają one utrzymać stabilną masę ciała oraz korzystnie wpływają na stan skóry. Dzięki regularnym ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu skóra pozostanie jędrna, a tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała w innych częściach ciała.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z sali operacyjnej w trakcie liposukcji brzucha!

Zdjęcia przed/po

 

Cennik

 

LIPOSUKCJA

Brzuch

od 7500 zł

Boczki

od 7500 zł

Uda

od 7000 zł

LIPOTRANSFER

Piersi

od 5500 zł

Pośladki

od 6500 zł

Promocje

 

Opinie naszych klientów
Masz nietypowe pytanie?

     secretcats.pl - tworzenie stron internetowych