fbpx

LIPOSUKCJA

Liposukcja to zabieg kosmetyczny stosowany w celu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej. Polega na wysysaniu małych obszarów tłuszczu, które trudno jest stracić poprzez ćwiczenia i zdrową dietę. W Klinice Adamczyk wykonujemy liposukcję metodą klasyczną – strzykawkową oraz metodą Body Jet®,  czyli tak zwaną liposukcję wspomagana strumieniem wody (ang. WAL – Water assisted liposuction).

Czas trwania zabiegu

od 1 do 3 godzin w zależności od okolicy

Części ciała

liposukcja: talia, biodra, uda, pośladki, brzuch, kolana, łydki, ramiona, ginekomastia tłuszczowa, plecy, podbródek, wzgórek łonowy, lipotransfer: twarz,piersi, pośladki

Znieczulenie

Miejscowe (w niektórych przypadkach można zastosować analgezję oraz sedację dożylnie)

Promocje

Cennik - PROMOCJA (LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA) 

 

 • uda (4 okolice - zewnętrzna, wewnętrzna, przód, tył) - od 800 zł (za 1 okolicę)
 • pośladki od 2000 zł
 • brzuch od 2000 zł
 • kolana od 1000 zł
 • łydki (4 okolice) od 800 zł (za 1 okolicę)
 • ginekomastia tłuszczowa od 2500 zł
 • plecy od 3000 zł
 • podbródek od 1500 zł
 • boczki od 3000 zł
 • biodra od 3000 zł
 • bryczesy od 3000 zł
 • pachy od 1000 zł

Opis zabiegu – 
Liposukcja strzykawkowa

Dzięki liposukcji strzykawkowej możemy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z danych obszarów ciała. Pożegnaj się z podwójnym podbródkiem, „oponką", boczkami, obfitymi bryczesami, wałeczkami na plecach czy fałdkami. Ten zabieg to też metoda, dzięki której możemy wymodelować ciało. Liposukcja strzykawkowa jest też świetnym rozwiązaniem dla osób szczupłych, które mają nagromadzoną oporną tkankę tłuszczową, która nie reaguje na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Efekty liposukcji są trwałe, jeżeli prowadzimy zdrowy styl życia.

Liposukcja strzykawkowa to odsysanie tłuszczu za pomocą kaniuli i specjalnej strzykawki z podciśnieniem, która pozwala na zachowanie kontroli siły ssania. Liposukcję strzykawkową wykonuje lekarz po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu i badania. Podczas kwalifikacji do zabiegu można omówić wymarzone rezultaty, dzięki czemu lekarz będzie mógł przeprowadzić zabieg tak, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest brak konieczności jego powtarzania, w odróżnieniu do lipolizy iniekcyjnej.

 

Opis zabiegu – 
Liposukcja wodna

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod liposukcji, podczas liposukcji  i lipotransferu tłuszczu wspomaganego strumieniem wody, tłuszcz jest delikatnie oddzielany od struktury tkanki za pomocą płaskiego, wachlarzowatego strumienia wody i  zasysany w tym samym czasie. 

Zastosowana ciecz zawiera między innymi adrenalinę i lidokainę, przez co jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle jedynie 1-3% krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet do 40%. Polepszona w Body Jet hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również redukuje ilość i wielkość siniaków oraz wylewów krwawych, przyspiesza regenerację tkanek i czas rekonwalescencji po zabiegu.

Kolejnym i niezaprzeczalnym atutem technologii Body Jet jest uzyskanie w wyniku liposukcji nieuszkodzonych zgrupowań komórek tłuszczowych, tzw. mikro przeszczepów (micrografts) wraz z komórkami macierzystymi zawartymi w tkance tłuszczowej, które można wykorzystać w procedurach modelowania ciała np. powiększania piersi, modelowania pośladków czy wykonywania wolumetrii twarzy.

Zalecana seria zabiegów

1 zabieg (w wyjątkowych sytuacjach 2 zabiegi)

Kiedy zobaczę efekty?

Efekty są zauważalne natychmiastowo. Niekwestionowaną przewagą Body Jet jest brak obrzęku tkanki podskórnej podczas zabiegu.

Cena zabiegu

Od 4500 zł

Wskazania liposukcja

- biodra

- kolana

- ginekomastia tłuszczowa

- podbródek

- wzgórek łonowy

Wymagane badania

- morfologia krwi

- jonogram

- koagulogram

- lipidogram

- glukoza

- mocznik

- kreatynina

- ASPAT

- ALAT

- badanie ekg

- białko całkowite

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się liposukcja strzykawkowa od wodnej?

W przypadku liposukcji strzykawkowej, tłuszcz jest pobierany za pomocą specjalnych strzykawek generujących podciśnienie, połączonych z kaniulami, które pozwalają na generowanie siły ssącej potrzebnej do aspiracji tkanki tłuszczowej. W liposukcji wodnej, tłuszcz jest usuwany za pomocą specjalnej kaniuli, która wprowadza wodę pod ciśnieniem do tkanki tłuszczowej, rozbijając ją. Następnie tak przygotowany tłuszcz jest zasysany do kaniuli. 
Wybór odpowiedniej metody liposukcji zależy od indywidualnych preferencji pacjenta, lokalizacji i ilości tkanki tłuszczowej do usunięcia.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy się dokładnie wykąpać. Nie należy aplikować na skórę żadnych kosmetyków. Należy założyć czyste i wygodne ubranie, łatwe do zdjęcia i założenia. W przypadku znieczulenia miejscowego – można zjeść posiłek, ale nie później niż na 2 godziny przed planowanym zabiegiem. Zażywanie stale przyjmowanych leków należy skonsultować z lekarzem.

Jak się będę czuć bezpośrednio po zabiegu? 

W pierwszej dobie po operacji należy się spodziewać się wycieku płynu z nacięć, poprzez które była wprowadzana kaniula. Wchłania się on w specjalny opatrunek. Zaraz po operacji zakładany jest odpowiedni strój uciskowy, który ogranicza obrzęk i pozwala na lepsze uformowanie się operowanych okolic ciała. W przypadku liposukcji brzucha pacjent może zostać poproszony o noszenie dodatkowego pasa uciskowego przez pierwszy tydzień po operacji. Po 7 dniach od operacji odbywa się wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy. W pierwszych dniach pacjent może odczuwać umiarkowany ból okolic odessanych, będą one obrzęknięte, mogą pojawić się siniaki i zdrętwienie. Zastosowanie doustnych środków przeciwbólowych wystarcza najczęściej, by opanować dolegliwości.

Jakie są zalecenia pozabiegowe? 

Po zabiegu liposukcji konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej, która zmniejsza ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, redukuje obrzęk, powoduje właściwe obkurczanie skóry oraz przyspiesza proces gojenia. Ubrania uciskowe należy nosić przez okres 6-8 tygodni po zabiegu. Przez 8 tygodni od operacji należy unikać nasłonecznienia oraz sauny. Po tygodniu od zabiegu należy stosować masaż limfatyczny celu zmniejszenia obrzęków i wyrównania ewentualnych nierówności. Dodatkowo lekarz może zalecić wykonywanie zabiegów endermologii oraz karboksyterapii. Pacjent może wrócić do pracy już po kilku dniach od zabiegu. Należy pamiętać, że na pełen rezultat zabiegu trzeba poczekać nawet do 3 miesięcy.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekty liposukcji na ogół są trwałe, ale istnieje kilka czynników, które mogą spowodować utratę uzyskanych rezultatów. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać zaleceń lekarza i dbać o swoje zdrowie. Istotnymi czynnikami, podtrzymującym efekty liposukcji są także prowadzenie zrównoważonej diety i wysiłek fizyczny. Pomagają one utrzymać stabilną masę ciała oraz korzystnie wpływają na stan skóry. Dzięki regularnym ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu skóra pozostanie jędrna, a tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała w innych częściach ciała.

Jakie mogą wystąpić powikłania / efekty uboczne?
Zabieg odsysania tłuszczu niesie ze sobą ryzyko powikłań, których każdy pacjent powinien być świadomy. Najgroźniejszym, lecz jednocześnie najrzadziej występującym powikłaniem jest zatorowość wywołana przez zator tłuszczowy. Do innych powikłań należą: zakażenia, zaburzenia czucia, przebarwienia, włóknienie, martwica oraz nieregularność powłoki skórnej.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z sali operacyjnej w trakcie liposukcji brzucha!

Zdjęcia przed/po

Cennik

Liposukcja strzykawkowa:
uda (4 okolice - zewnętrzna, wewnętrzna, przód, tył)

od 800 zł (za 1 okolicę)*

pośladki

od 2000 zł*

brzuch

od 2000 zł*

kolana

od 1000 zł*

łydki (4 okolice)

od 800 zł (za 1 okolicę)*

ginekomastia tłuszczowa

od 2500 zł*

plecy

od 3000 zł*

podbródek

od 1500 zł*

boczki

od 3000 zł*

biodra

od 3000 zł*

bryczesy

od 3000 zł*

pachy

od 1000 zł*

Liposukcja BODY JET:
liposukcja obwodowa (360 stopni)

od 16 000 zł*

liposukcja obwodowa (360 stopni z przeszczepem)

od 22 000 zł*

uda (4 okolice - zewnętrzna, wewnętrzna, przód, tył)

od 4000 zł (za 1 okolicę)*

pośladki

od 8000 zł do 10000zł*

brzuch

od 8500 zł do 11000 zł*

kolana

8400 zł*

łydki (4 okolice)

od 3000 zł (za 1 okolicę)*

ginekomastia tłuszczowa

od 8000 zł do 10000 zł*

plecy

od 8500 zł do 11000 zł*

podbródek

od 7000 zł*

wzgórek łonowy

7000 zł*

boczki

od 8000 zł do 11000 zł*

biodra

od 8000 zł do 11000 zł*

bryczesy

od 8000 zł do 11000 zł*

pachy

6000 zł*

* zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym Do kosztu zabiegu należy doliczyć koszt odzieży kompresyjno-uciskowej (stanik, gorset lub inny rodzaj odzieży uciskowej - od 150 zł do 650 zł).

Opinie naszych pacjentów

Więcej opinii TUTAJ

Masz nietypowe pytanie?  secretcats.pl - tworzenie stron internetowych