mezoterapia
igłowa

mezoterapia igłowa

50 minut

znieczulenie miejscowe

od 350 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 30 min zabiegu

Części ciała 
cała twarz, dekolt, dłonie, okolice oczu, okolice ust, skóra głowy, szyja

Znieczulenie
miejscowe

Zalecana seria zabiegów
2- 4 zabiegi

Opis zabiegu
Zabieg mezoterapii igłowej polega na powierzchniowym wstrzykiwaniu specjalnych preparatów pielęgnacyjnych i medycznych na wybrane obszary naszego ciała, jak twarz, szyja czy skóra głowy. Wprowadzanie substancji za pomocą igły zapewnia dogłębne wniknięcie preparatów i wpływa pozytywnie na wygląd naszej skóry. Aplikowane substancje mają działanie rewitalizujące i regenerujące. Mezoterapia igłowa wykorzystuje składniki takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy kompleksy multiwitaminowe.

Mezoterapia igłowa twarzy
Twarz to obszar najczęściej podawany mezoteriapii igłowej. Nic dziwnego - skóra twarzy jest bardzo delikatna i starzeje się najszybciej. Bardzo dobre i efekty mezoterapii uzyskają osoby zmagające się z cerą odwodnioną, suchą, pozbawioną blasku i dojrzałą. Do mezoterapii twarzy najczęściej stosujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego i witamin A, C, E oraz czynnych substancji aktywnych pochodzących, np. z alg morskich oraz zielonej herbaty.

Mezoterapia igłowa szyi i dekoltu
Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoteriapii to szyja i dekolt. Nie wolno zapominać o skórze szyi - na niej też pojawiają się zmarszczki! Mezoterapia igłowa poprawia elastyczność i odżywienia skórę. Poprawa cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu! W miejscach, takich jak szyja czy dekolt, skóra szybko traci blask, a po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Zmniejszone i wygładzone zostają także zmarszczki i bruzdy. Dzięki odbudowie włókien kolagenowych w trakcie zabiegu możliwe jest wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych i pourazowych.

Mezoterapia igłowa skóry głowy
Mezoterapie igłową stosuje się także na skórze głowy, jako profilaktykę i leczenie łysienia. Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów leczących tego typu problem i polecana kobietom, jak i mężczyznom. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe.

Kiedy zobaczę efekty?
Pozytywne zmiany zauważysz tuż po zabiegu. Jednak pełna efekty mezoterapii widoczne będą po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli wykonuje się go w seriach (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych potrzeb). Najlepiej też powtarzać go co 4-6 miesięcy.

Wskazania
- Skóra wymagająca odżywienia i odmłodzenia
- Skóra pozbawiona blasku i jędrności
- Drobne, mimiczne zmarszczki
- Skóra zmęczona, wiotka
- Zasinienia i obrzęki pod oczami
- Rozstępy i cellulit

Jak się przygotować do zabiegu?
- Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, 
- Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
W miejscach nakłuć może być widoczne zasinienie i lekki obrzęk, czasami występują też drobne naczynka i nierówności skóry, może też być odczuwalna bolesność, ciągnięcie i kłucie skóry.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
- nie opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium)

- przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
- przez 7 dni po zabiegu nie nakładać preparatów o działaniu drażniącym
- należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 50+
- należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające
- przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekt wygładzenia i poprawy napięcia skóry utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Efekt rozjaśnienia worków pod oczami utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

Powikłania/ Objawy uboczne
Bezpośrednio po podaniu preparatu pacjent może odczuwać pieczenie i niewielkie pobolewanie. Przez kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się zaczerwienia, zasinienia, stwardnienia i tkliwość w miejscu podania.
Objawy te mijają zwykle po kilku dniach. Jak w każdym przypadku iniekcji istnieje ryzyko odczynu zapalnego. W przypadku utrzymującego się dłużej zgrubienia i bolesności w miejscu podania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem leczącym.

Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych