nici liftingujące
pdo

nici liftingujące pdo

50 minut

znieczulenie miejscowe

od 400 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 30 min zabiegu

Części ciała 
cała twarz, szyja, dłonie,

Znieczulenie
miejscowe

Zalecana seria zabiegów
1 zabieg

Opis zabiegu
Zabiegi z zastosowaniem nici PDO (polidioksanon) dają spektakularny efekt poprawy struktury skóry. Można je aplikować niemal na całym ciele. Również wokół oczu i na czole. Obecność nici PDO w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna. Skóra staje się grubsza i elastyczna.
System nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Początkowo stosowano PDO głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce. Po 3 latach metoda została zastosowana także w medycynie estetycznej. Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m. in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.
Nici ftingujące PDO są umieszczone na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Wprowadzając nić PDO w skórę wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki uzyskując natychmiastową poprawę jej wyglądu. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że nici liftingujące PDO pobudzają w tkankach proces neokolagenezy – produkcji nowego kolagenu odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry. Procesy te rozpoczynają się po około 10-14 dniach od zabiegu i trwają przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy).
W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie PDO powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.
Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Kiedy zobaczę efekty?
Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy).

Wskazania
Na twarzy:
- pionowe i poziome zmarszczki na czole
- lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka – worki
- policzki
- wyraźny fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo-jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- V-lifting
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałdy skóry na policzku
- pomarszczone policzki

Na ciele:
- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi,
- zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
- niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
- otyłość – ramiona, brzuch, żebra
- łysienie

Przeciwskazania
- choroby nowotworowe,
- aktywne zakażenia skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- terapia doustnymi antybiotykami i retinoidami,
- epilepsja oraz choroby psychiczne,
- ciąża lub karmienie piersią,
- nierealistyczne oczekiwania pacjenta

Jak się przygotować do zabiegu?
- W dniu zabiegu Pacjent nie powinien przyjmować aspiryny i innych leków zaburzających krzepliwość krwi. Przed terapią zaś należy powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych regularnie lekach,
- Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
- Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
W miejscach nakłuć i prowadzenia nici może być widoczne zasinienie i lekki obrzęk, czasami występują też drobne naczynka i nierówności skóry, może też być odczuwalna bolesność, ciągnięcie i kłucie skóry. Czas gojenia wynosi zwykle 1 do 2 tygodni.

Jakie są zalecenia po zabiegowe?
- w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane zabiegowi,
- przez pierwsze 3–5 nocy należy spać na plecach,
- w pierwszym tygodniu nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych twarzy i sportu z elementem kontaktu fizycznego,
- należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych 3 tygodni po zabiegu,
- zaleca się unikania żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu,
- stosowanie filtrów przeciwsłonecznych po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.

Powikłania/ Objawy uboczne
Jeżeli chodzi o sam zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących, powikłania obejmują ewentualne podrażnienia i stany zapalne skóry w miejscu wkłucia. Może wystąpić swędzenie, niekiedy wysypka, niewielkie zasinienie, a także obrzęk. Podrażnienie, np. w obrębie twarzy, może też wywołać samo znieczulenie.
Jeżeli w pierwszych dniach po zabiegu nie zostanie ograniczona mimika twarzy, pojawia się ryzyko, że nici się przemieszczą i efekt będzie odmienny od zamierzonego lub nie będzie go wcale. Dodatkowo materiały, z których wykonane są nici, źle tolerują przegrzewanie tkanek, stąd zabiegi laserowe lub z użyciem fal radiowych mogą je uszkodzić lub przyspieszyć proces ich rozpuszczania. Zbyt intensywny trening fizyczny, który wiąże się z mimiką twarzy, również może doprowadzić do powikłań w formie niedostatecznego zagnieżdżenia się nici w skórze.


Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych