fbpx

O ile można zmniejszyć piersi operacją?

O ile można zmniejszyć piersi operacją? Stanik

Operacyjne pomniejszanie piersi, zwane też mammoplastyką redukcyjną, to zabieg mający na celu złagodzenie fizycznych dolegliwości spowodowanych dużym biustem, a także poprawę samooceny i jakości życia. W poprzednim artykule na naszym blogu opisaliśmy szczegółowo na tym polega taka operacja. Kobiety z dużym biustem często odczuwają ból karku i pleców, podrażnienia skóry i trudności z aktywnością fizyczną, co utrudnia prowadzenie aktywnego i wygodnego trybu życia. Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez kobiety zainteresowane tym zabiegiem jest to, o ile można zmniejszyć piersi operacją?

Czynniki wpływające na rozległość operacji piersi

Aby określić zakres operacji, chirurg plastyczny weźmie pod uwagę budowę ciała pacjentki, elastyczność skóry i ilość nadmiaru tkanki do usunięcia. Należy pamiętać, że każdy pacjent jest różny i wymaga indywidualnego dobrania techniki chirurgicznej. Jednak operacja zmniejszenia piersi zwykle skutkuje zmniejszeniem miseczki o jeden do trzech rozmiarów. Decyduje o tym ilość tkanki usuwanej podczas zabiegu oraz rozmiar piersi pacjentki przed operacją.

O ile można zmniejszyć piersi operacją? Technika chirurgiczna

Jednym z czynników wpływających na zmniejszenie rozmiaru jest technika chirurgiczna. Najbardziej powszechną metodą jest technika tradycyjna, która polega na nacięciu w kształcie kotwicy wokół brodawki, pionowo w dół pośrodku piersi i poziomo wzdłuż fałdu podpiersiowego. Ta technika jest odpowiednia dla pacjentek ze znacznym nadmiarem tkanki i potrzebujących znacznej redukcji rozmiaru piersi. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym a pacjentka powinna być do niej odpowiednio przygotowana. O tym jak to zrobić pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

O ile można zmniejszyć piersi operacją? Chirurg

Pomniejszanie piersi a elastyczność skóry

Kolejnym czynnikiem wpływającym na zakres operacji jest elastyczność skóry pacjenta. Kobiety o dobrej elastyczności skóry mogą odczuwać bardziej znaczące zmniejszenie rozmiaru w porównaniu do kobiet o słabej elastyczności skóry, ponieważ ich skóra będzie w stanie lepiej dostosować się do nowego kształtu piersi. Chirurg plastyczny oceni elastyczność skóry pacjentki podczas konsultacji przedoperacyjnej i na podstawie swoich ustaleń ustali odpowiedni zakres operacji.

Pomniejszanie piersi to nie metoda na odchudzanie

Ważne jest, aby zrozumieć, że operacja zmniejszenia piersi nie jest zabiegiem odchudzającym. Celem operacji jest usunięcie nadmiaru tkanki i wymodelowanie piersi, a nie redukcja ich wagi. Oznacza to, że pacjentki, u których występuje znaczny nadmiar tkanki tłuszczowej, mogą nie zauważyć znacznego zmniejszenia wagi, ponieważ ta może pozostać taka sama lub nawet wzrosnąć. W takich przypadkach należy rozważyć terapię odchudzającą lub liposukcję, w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

O ile można zmniejszyć piersi operacją? Podsumowanie

Podsumowując, operacja zmniejszenia piersi może skutkować zmniejszeniem miseczki o jeden do trzech rozmiarów. Ostateczny wygląd piersi uzyskują zazwyczaj po kilku miesiącach do roku od operacji. Zmniejszenie rozmiaru będzie zależeć od kilku czynników, w tym metody chirurgicznej, elastyczności skóry pacjenta oraz ilości nadmiaru tkanki do usunięcia. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak po operacji pozostanie także blizna. Warto też wiedzieć od czego zależy jej kształt i rozmiar a także co zrobić by była jak najmniejsza. Pacjenci powinni omówić swoje cele i oczekiwania z chirurgiem plastycznym podczas konsultacji przedoperacyjnej, aby określić możliwe do osiągnięcia rezultaty. Należy pamiętać, że głównym celem operacji jest złagodzenie objawów fizycznych. Dodatkowo również poprawa samooceny i jakości życia, nie zaś osiągnięcie określonego rozmiaru miseczki.

Jeżeli zainteresowana większą ilością informacji, na temat tego o ile można zmniejszyć piersi operacją oraz chcesz zobaczyć zdjęcia przed/po? Polecamy anglojęzyczny post Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych zawierający informacje dotyczące efektów, jakie można osiągnąć dzięki operacji redukcji piersi.

Rozważasz poddanie się temu zabiegowi i chcesz porozmawiać z chirurgiem plastycznym? Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne do chirurga plastycznego Macieja Ferenca bądź do kontaktu z naszą recepcją.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych