POWIĘKSZANIE PIERSI TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

Opis zabiegu

Zabieg dzielimy na 2 etapy.

W pierwszym etapie wykonywana jest liposukcja przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej.  Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltrację odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym ze leków przeciwbólowych i adrenaliny. Technika ta zmniejsza dyskomfort oraz krwawienie w czasie operacji a także zasinienie po zabiegu. Na wizycie kwalifikacyjnej pacjent wraz z lekarzem ustalają zakres liposukcji przed lipotransferem do piersi. Wykonanie pełnej liposukcji ma na celu korektę kształtu obszaru biorczego oraz pobranie odpowiedniej ilości tłuszczu potrzebnej do wykonania przeszczepu do piersi.

 

W kolejnym etapie tłuszcz przygotowywany jest do przeszczepu poprzez płukanie, filtrowanie i wirowanie. Gotowy materiał zostaje przeszczepiony do piersi pacjentki. Podanie materiału w miejsce biorcze następuje z użyciem cienkich, metalowych kaniul po wcześniejszym wykonaniu otworu w skórze przy pomocy igły.

 

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową, czyli lipotransfer, to technika rekonstrukcyjna i estetyczna, która ostatnio zyskała na popularności i jest coraz częściej stosowana w chirurgii piersi. Tkanka tłuszczowa, będąca naturalnym wypełniaczem, jest bezpiecznym i skutecznym materiałem biologicznym, zwiększającym objętość biustu. Ponadto przeszczep własnej tkanki minimalizuje ryzyko odrzucenia czy alergii. Uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera również cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

 

Ogromną zaletą powiększania piersi tkanką tłuszczową jest przede wszystkim możliwość połączenia modelowania sylwetki z jednoczesną korekcją piersi. Modelowanie sylwetki jest więc dodatkową szansą na widoczne odmłodzenie skóry. Jest to również metoda rewitalizacji i wyraźnej poprawy kondycji skóry — zwiększenie jędrności oraz elastyczności.

 

Wiele współczesnych kobiet woli nie powiększać piersi implantami lub po prostu szuka alternatywnych metod leczenia. Główną zaletą przeszczepu tłuszczu jest to, że wiąże się on z użyciem własnej tkanki, a nie ciała obcego (implantu piersi). Kiedy tłuszcz jest umieszczany w obszarze piersi, zwykle przemieszcza się w różnych płaszczyznach w skórze i tkance piersi. Oznacza to, że piersi będą miały bardzo naturalny kształt i strukturę. Jest to szczególnie korzystne dla tych osób, którzy lubią kształu oraz struktury implantów piersi.

 

Ponieważ tłuszcz znajduje się również tuż pod skórą piersi, pacjentki mogą również odczuwać poprawę jakości skóry. Odnotowano to u kobiet, u których wykonano przeszczep tłuszczu do piersi z powodu radioterapii raka piersi.

Wskazania

powiększanie piersi,

asymetria piersi,

rekonstrukcja piersi po mastektomii

 

Przeciwskazania

choroby nowotworowe (do 5 lat od zakończenia leczenia onkologicznej),

aktywne zakażenia skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej,

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

niewyrównana cukrzyca,

niewyrównane choroby tarczycy,

niewydolność układu sercowo-naczyniowego,

niewydolność układu oddechowego,

skłonność do bliznowców,

epilepsja oraz choroby psychiczne,

ciąża lub karmienie piersią,

nierealistyczne oczekiwania pacjenta

 

Wymagane badania

 • morfologia krwi
 • jonogram (sód, potas)
 • koagulogram (APTT, INR)
 • TSH
 • lipidogram
 • glukoza
 • mocznik
 • kreatynina
 • ASPAT
 • ALAT
 • białko całkowite
 • HIV/WZW B/ WZW C
 • USG obszaru biorczego
 • EKG
Najczęściej zadawane pytania

 

Jak się przygotować do zabiegu? 

Przed zabiegiem należy się dokładnie wykąpać. Nie należy aplikować na skórę żadnych kosmetyków. Należy założyć czyste i wygodne ubranie, łatwe do zdjęcia i założenia. W przypadku znieczulenia miejscowego – można zjeść posiłek, ale nie później niż na 2 godziny przed planowanym zabiegiem. Zażywanie stale przyjmowanych leków należy skonsultować z lekarzem.

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?

W pierwszej dobie po operacji należy się spodziewać się wycieku płynu z nacięć, poprzez które była wprowadzana kaniula. Wchłania się on w specjalny opatrunek. Zaraz po operacji zakładany jest pacjentowi odpowiedni strój uciskowy, który ogranicza obrzęk i pozwala na lepsze uformowanie się obszarów biorczych (miejsc z których pobierany był tłuszcz). Po 7 dniach od operacji odbywa się wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy. W pierwszych dniach pacjent może odczuwać umiarkowany ból, ale zastosowanie doustnych środków przeciwbólowych wystarcza najczęściej, by opanować dolegliwości.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu lipotransferu konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej, która zmniejsza ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, redukuje obrzęk, powoduje właściwe obkurczanie skóry oraz przyspiesza proces gojenia. Ubrania uciskowe należy nosić przez okres 6-8 tygodni po zabiegu. Przez 8 tygodni od operacji należy unikać nasłonecznienia oraz sauny. Wbrew powszechnej opinii obszarów poddanych zabiegowi lipotransferu nie należy masować ani nadmiernie schładzać czy przegrzewać. Przeszczepione komórki należy chronić przed urazami mechanicznymi oraz zapewnić komfort cieplny, szczególnie przez pierwsze 72 h. Pacjent może wrócić do pracy już po kilku dniach od zabiegu. Należy pamiętać, że na pełen rezultat zabiegu trzeba poczekać nawet do 3 miesięcy.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej wykazuje wysoką skuteczność. W większości zabiegów, adaptuje się ponad 60% tkanek, więc zwykle już jedna sesja wystarcza, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Należy mieć jednak świadomość, że ilość potrzebnych zabiegów ściśle uzależniona jest od wielu zmiennych osobniczo czynników.

Powikłania/ Objawy uboczne

Po zabiegu występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry. Dolegliwości te znikają samoistnie w ciągu kilku dni. W przypadku podania tłuszczu w okolicę oka może wystąpić obrzęk utrzymujący się do 2 tygodni po zabiegu.

Cennik

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

powiększenie piersi implantami

od 16500 zł do 19000 zł*

powiększenie piersi tkanką tłuszczową

13000 zł*

wymiana implantów

19000 zł*

podniesienie piersi

od 17000 zł do 19000 zł*

podniesienie piersi + implanty

od 24000 zł do 27000 zł*

zmniejszenie piersi

od 17000 zł do 20000 zł*

symetryzacja piersi zdrowej

od 10000 zł do 12000 zł*

*zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym Do kosztu zabiegu należy doliczyć koszt odzieży kompresyjno-uciskowej (stanik, gorset lub inny rodzaj odzieży uciskowej - od 150 zł do 650 zł). **zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym Do kosztu zabiegu należy doliczyć koszt odzieży kompresyjno-uciskowej (stanik, gorset lub inny rodzaj odzieży uciskowej - od 150 zł do 650 zł).
Opinie naszych klientów
Masz nietypowe pytanie?

   secretcats.pl - tworzenie stron internetowych