radiofrekwencja
mikroigłowa

radiofrekwencja mikroigłowa

1h 35 minut

znieczulenie miejscowe

od 300 zł

Czas trwania zabiegu
20 min znieczulenia i 40-75 min zabiegu

Części ciała 
brzuch, cała twarz, kolana, okolice oczu, okolice ust, owal i podbródek, ramiona, talia

Znieczulenie
miejscowe

Zalecana seria zabiegów
2- 6 zabiegów

Opis zabiegu
Innowacyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa (RF) to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako “nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, zdecydowanie przewyższający wszelkie do tej pory stosowane metody.

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,0 mm. Głowice mają obszar zabiegowy 1 cm2 oraz 25 igieł (5×5) na twarz lub 49 igieł (7×7) na ciało. Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask.

Kiedy zobaczę efekty?
Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem (do 2-5 miesięcy). Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 2-5 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji.

Wskazania
- lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha
- likwidacja wiotkiej skóry redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach
- wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży
- usuwanie blizn po trądziku
- redukcja i spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach
- odmłodzenie skóry rąk oraz stóp
- ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu
- usuwanie przebarwień
- cienie pod oczami
- opadające powieki

Jak się przygotować do zabiegu?
- Kilkanaście godzin przed zabiegiem zalecane jest nawilżenie skóry poprzez właściwe nawodnienie organizmu i wypicie ok. 2,5 litra wody mineralnej (zmniejsza efekty uboczne)
- Nie powinno się pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
- Przed zabiegiem skórę należy umyć i niczym nie smarować

Jak będę czuć się bezpośrednio po zabiegu?
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Po zabiegu przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekt jest w pełni widoczny ok. 3 miesiące po zabiegu; aby utrzymać długotrwały efekt zaleca się wykonywanie 2-4 zabiegów w miesięcznych odstępach

Powikłania/ Objawy uboczne
RF jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, o ile wykonywany jest prawidłowo i dobrej jakości sprzętem. Po RF mikroigłowej mogą pojawić się zwęglenia, przebarwienia lub zaczerwienienie skóry, które schodzą samoistnie, jednak trwa to od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Mogą pojawić się też blizny.

Masz nietypowe pytanie?
Chętnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.    secretcats.pl - tworzenie stron internetowych