fbpx

Rodzaje nici PDO wykorzystywanych w medycynie estetycznej

Większość Klientów nie zdaje sobie sprawy z faktu, że istnieje kilka rodzajów nici liftingujących. Każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską. To właśnie w czasie tej wizyty specjalista wybiera odpowiednie dlań rozwiązanie. Pacjent nie tylko nie powinien, ale wręcz nie może podejmować samodzielnej decyzji w tym zakresie. Rodzaj nici uzależniony jest od wielu kwestii, o których osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy najzwyczajniej w świecie nie wiedzą. Tak więc nici PDO dobiera się zarówno do planowanego zabiegu jak i stanu skóry Pacjenta czy też spodziewanych efektów.

Nici PDO – nici rewitalizujące oraz nici liftingujące

Chociaż w literaturze przedmiotu, a także w samym Internecie znajdziemy wiele podziałów nici PDO, kluczowa klasyfikacja uwzględnia jej dwa podstawowe rodzaje: nici rewitalizujące oraz nici liftingujące.

NICI REWITALIZUJĄCE

Nici MONO – nici te, jak sama nazwa wskazuje, bazują na pojedynczym włóknie polidioksanonu. To w pełni uniwersalne rozwiązanie, które – po spełnieniu przez Pacjenta odpowiednich przesłanek – może być stosowane praktycznie na całym ciele. Rewitalizujące nici MONO charakteryzują się zróżnicowaną długością. Odpowiednio wykorzystane sprzyjają wyraźnej poprawie struktury skóry, w tym skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Ponadto, nici te sprawdzą się przy eliminacji defektów skóry biustu, pośladków, brzucha i nóg. Chociaż ich zastosowanie w medycynie estetycznej jest ogromne, prym w zakresie zabiegów z ich udziałem wiedzie wygładzanie drobnych zmarszczek w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie cienka i delikatna np. w okolicach oczu. Lekarze specjaliści używają nici MONO także do naciągania policzków u osób stosunkowo młodych. W czasie zabiegu wykorzystywane jest co najmniej kilkanaście pojedynczych nici.

 • Nici First Liftrozpuszczalne nici PDO wykorzystywane przy zabiegach rewitalizujących, z ukierunkowaniem na delikatny lifting. Prezentowane rozwiązanie wchłania się blisko osiem miesięcy, zaś efekty zabiegu z jego udziałem utrzymują się około dwóch lat. Nici First Lift poprawiają kondycję oraz napięcie skóry, rewitalizując ją bezpośrednio na poziomie komórkowym. Ponadto, niwelują drobne zmarszczki. Efekty zabiegu widoczne są od razu.

…nici rewitalizujące…

 • Nici Cara MONO Threadklasyczne, najpopularniejsze rozwiązanie wykonane z polidioksanonu. Sama nić składa się z jednego bądź dwóch skręconych włókien. Cara MONO Thread stosowana jest celem podniesienia i ujędrnienia skóry, jej rewitalizacji, likwidacji zmarszczek, a także… modelowania sylwetki. Tak jak poprzednia, również i ta nić wchłania się do ośmiu miesięcy
 • Nici Cara MONO CLEAR Threadnieco unowocześniona polidioksanonowa nić MONO, przy produkcji której zaniechano dodawania doń substancji koloryzujących. Bezbarwne rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy zabiegach na cienkiej, delikatnej skórze, a także u Pacjentów z bardzo jasną karnacją. Nić Cara MONO CLEAR Thread wzmacnia skórę twarzy, odmładza okolice oczy, niweluje zmarszczki, konturuje usta czy modeluje sylwetkę.
 • Nici SCREWnici spiralne stanowią swojego rodzaju połączenie klasycznych rozwiązań MONO z nićmi liftingującymi. W porównaniu do prezentowanych wcześniej nici MONO, SCREW charakteryzują się specyficznym wyglądem sprężynki. Spiralne nici wykorzystywane są u Pacjentów ze skórą grubszą. Odpowiednio zastosowane nie tylko naciągają, ale również uelastyczniają skórę. Ponadto, szybko i sprawnie wygładzają bruzdy zlokalizowane wokół ust i nosa. Mogą być także stosowane przy modelowaniu twarzy, a także samych brwi.

…nici rewitalizujące ciąg dalszy…

 • Nici Cara MULTI Thread dwie, skręcone wokół własnej osi nici MONO połączone w jedną MULTI. Odpowiednia budowa nici przekłada się na silniejszą syntezę kolagenu w miejscu zabiegu. Rozwiązania MULTI możemy stosować dokładnie w tych samych miejscach co MONO. Ze względu na swoją sztywność najlepiej sprawdzą się przy wygładzaniu oraz napinaniu nieco grubszej skóry.
 • Nici Cara SCREW Thread pojedyncza nić MONO spiralnie oplatająca igłę charakteryzuje się wydłużonymi, aniżeli u poprzedników, efektami działania. Ponadto, rozwiązanie to przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny. Nici Cara SCREW Thread sprzyjają uzyskaniu efektu wolumetrycznego, a także skutecznie redukują zmarszczki.
 • Nici Cara MULTI SCREW Thread dwie splecione ze sobą nici MONO, okręcone spiralnie na igle. Podobnie jak poprzednie Cara SCREW Thread – charakteryzują się specjalną technologią produkcji, kształtem oraz metodą wprowadzania pod skórę
 • Nici First Lift SCREW odpowiednio skręcone włókna doskonale sprawdzą się w przypadku grubszej skóry. Poza dogłębną rewitalizacją (na poziomie komórkowym) rozwiązanie to sprzyja również delikatnemu liftingowi. Nić może być stosowane zarówno na czole jak i na policzkach, celem uniesienia konturu twarzy, a także wygładzenia bruzd zlokalizowanych w okolicy ust czy nosa.

NICI LIFTINGUJĄCE

Nici liftingujące zaopatrzone zostały w charakterystyczne, zlokalizowane wydłuż włókien, haczyki. W porównaniu do tradycyjnych nici, rozwiązania liftingujące są nieco grubsze. Gęsto rozsiane, niekiedy w różnych kierunkach, malutkie haczyki sprzyjają unoszeniu obwisłej skóry. Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane z użyciem wybranych rodzajów nici liftingujących porównywane są do operacyjnych zabiegów liftingujących. Prezentowane rozwiązanie służy poprawie wyglądu owalu twarzy bądź kształtu żuchwy, a także redukuje zmarszczki zlokalizowane na czole.

 • Nici Cara COG Thread rozwiązanie to charakteryzuje się niebywałą wręcz przyczepnością oraz odpornością na rozciąganie. Gęsto umieszczone haczyki gwarantują widoczne efekt uniesienia zaraz po zabiegu. Rezultaty w postaci liftingu (nie tylko twarzy, ale również ciała – w zależności od miejsca zabiegu) widoczne są do roku. Rozwiązanie Cara COG Thread dostępne jest w kilku rodzajach, w zależności od ustawienia haczyków: haczyki w jednym kierunku, haczyki w dwóch kierunkach, haczyki w wielu kierunkach.
 • Nici First Lift Barb 4D Cannula nici 4D bazują na innowacyjnym systemie haczyków. Małe kotwiczki rozłożone są po obu stronach nici i to w dwóch kierunkach, a co za tym idzie w czterech wymiarach (dlatego 4D). Rozwiązanie to zapewnia efekt bardzo silnego liftingu. Nić rozpuszcza się w organizmie około siedmiu miesięcy, przyspieszając w tym czasie produkcje elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. First Lift Barb 4D Cannula doskonale sprawdzi się przy liftingu czoła, brwi i policzków, a także linii żuchwy i ramion.
 • Nici Cara 6D COG Thread wyjątkowe rozwiązanie bazujące na zlokalizowanych wielokierunkowo haczykach (6 stron – 6D). Nici te umożliwiają przeprowadzanie zabiegu liftingu nawet w przypadku najbardziej problematycznej skóry dojrzałej.

Podsumowanie

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych, niekiedy spektakularnych rozwiązań. Nici PDO cieszą się wyjątkową popularnością nie tylko w Polsce czy Europie, ale i na całym świecie. Ze względu na natychmiastowe i długotrwałe efekty, a przy okazji również bezpieczeństwo samego zabiegu, dedykowane są każdemu, kto pragnie szybko i bez efektów ubocznych poprawić swój wygląd. Powyżej zaprezentowano jedynie najpowszechniejsze rodzaje nici PDO. Równie ciekawym, praktycznym i wysoce pożądanym rozwiązaniem są nici bazujące na 24K złocie czy nici bazujące na dwóch różnych rodzajach włókien PDO+PGA.

Zostaw swój komentarz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych